Vilniaus „Kibirkšties-VIČI-IKI“ komanda pergale pradėjo Lietuvos moterų krepšinio lygos pusfinalio seriją. Kovoje iki dviejų pergalių šalies vicečempionės savo arenoje 69:50 (26:17, 14:16, 13:5, 16:13) nugalėjo Kauno „Aistes-LSU“. Atsakomosios rungtynės įvyks pirmadienį Kaune, o jeigu prireiks trečiojo mačo, tai jis vyks balandžio 11 dieną Vilniuje.

Susitikimo pradžioje komandos apsikeitė taikliomis atakomis (7:7), tačiau tada lyderės vaidmens ėmėsi Vita Kuktienė ir ketvirčio viduryje sostinės klubas jau buvo priekyje (16:9). Kauno krepšininkės buvo sumažinusios atsilikimą iki penkių taškų, tačiau paskutinę minutę keturis taškus vėl pelnė V.Kuktienė (26:17).

Antrojo kėlinio viduryje įsišaudė Kauno klubo tritaškininkės. Tris tolimus šūvius iš eilės pataikusius „Aisčių-LSU“ merginos ištirpdė iki skirtumą iki dviejų taškų (32:30). Ketvirčio pabaigoje „Kibirkšties-VIČI-IKI“ gretose į aikštę po dviejų mėnesių pertraukos pasirodė Greta Šniokaitė, vilnietės spurtavo ir po dviejų kėlinių pirmavo 7 taškais (40:33).

Trečiame kėlinyje „Kibirkšties-VIČI-IKI“ merginos pagerino savo gynybą ir pirmą kartą šiame mače pasiekė dviženklį pranašumą (49:38). Ketvirčio pabaigą sėkmingai sužaidusi Mantė Kvederavičiūtė Vilniaus klubo pranašumą padidino iki penkiolikos taškų (53:38).

Ketvirto kėlinio pirmoje pusėje vaizdas nekito. „Kibirkšties-VIČI-IKI“ merginos laikė iniciatyvą savo rankoje ir išlaikė dviženklį pranašumą (61:45). Per paskutinias penkias minutes Vilniaus krepšininkės toliau kontroliavo žaidimą. Galutinis teisėjo švilpukas paskelbė sostinės klubo pergalę devyniolikos taškų skirtumu (69:50).

“Įmetėme daugiau taškų, tai lėmė pergalę, – po mačo juokavo „Kibirkšties-VIČI-IKI“ komandos treneris Tadas Stankevičius. – Antroje pusėje gynėmės geriau nei pirmoje. Susitvarkėme po krepšiais, gudriau sužaidėme puolime. L.Svarytė susirinko daug kamuolių, tačiau išmušėme jos pagrindinį ginklą – metimus. Džiaugiamės, kad taip greit atsistatė G.Šniokaitė. Noras žaisti didelis, ja džiaugiuosi. Kaune galima prognozuoti kovą, tačiau aš tikiuosi pergalės“.

Nugalėtojų gretose rezultatyviausiai žaidė Vita Kuktienė. Puolėja per 35 minutes pelnė 20 taškų, po krepšiais sugriebė 8 atšokusius kamuolius ir atliko 4 rezultatyvius perdavimus.

„Pradėjome sunkiai, kamuolys buvo lyg karšta bulvė. Matyt lėmė, kad savaitę po miškus bėgiojome, – po rungtynių teigė „Kibirkšties-VIČI-IKI“ puolėja Vita Kuktienė. – Po dviejų kėlinių įsivažiavome ir pradėjome žaisti vis geriau. Pavyko sustabdyti L.Svarytę. Tikimės, kad seriją pasibaigs jau pirmadienį“.

Mantė Kvederavičiūtė pelnė 18 taškų, Kristina Alminaitė – 12, Kristina Vengrytė – 7, Greta Šniokaitė – 6, Lina Pikčiutė – 4, Ieva Prėskienytė – 2, o Rima Valentienė, Natasha Morris ir Eglė Šniokaitė taškų nepelnė.

„Aisčių-LSU“ gretose Jolanta Marmienė pelnė 19 taškų, o Laura Svarytė įmetė 8 taškus, tačiau po krepšiais sugriebė 17 atšokusių kamuolių.

„Kibirkšties-VIČI-IKI“ komandos pergalę stebėjo Kauno „Žalgirio“ klubo puolėjas Mindaugas Kuzminskas ir Lietuvos lengvosios atletikos federacijos prezidentas Eimantas Skrabulis.