„SMART WAY Moterų Lietuvos krepšinio lygos“ finale pirmąjį sezono trofėjų medžiojanti Vilniaus „Kibirkštis“ namie 76:73 (22:15, 16:19, 15:21, 23:18) dramatišku stiliumi palaužė Klaipėdos LCC tarptautinį universitetą.

Egidijaus Ženevičiaus auklėtinės atsidūrė per žingsnį nuo to, jog ketvirtą „SMART WAY MLKL“ sezoną paeiliui taptų čempionėmis, kadangi serijoje iki trijų pergalių vilnietės pirmauja 2-0. Trečioji komandų akistata į pajūrį grįš trečiadienį.

Likus 2,5 paskutinės žaidimo minutės aikštėje vyravo lygybė (68:68), kol Elizabete Bulane nepersvėrė rezultato LCC naudai (70:68).

Stiprų impulsą sostinės komandai davė vėliau sekę Dalios Donskichytės ir Taisiia Udodenko tolimi šūviai (74:70).

Livija sakeviciute lMKL finalas 2024Po LCC komandos pasitarimo likus 41 sekundei Gerda Raulušaitytė taip pat atsakė tritaškiu ir sumažino svečių deficitą iki minimalaus (73:74).

Kitoje aikštės pusėje šeimininkių ataka buvo nesėkminga, tačiau gynyboje puikiai varžovę uždariusi Daugilė Ūsė išrašė galingą bloką, o pražangą išprovokavusi Udodenko pridėjo dvi taiklias baudas ir paliko klaipėdietėms 7,2 sekundės (76:73).

Lemiamoje atakoje Urtė Slavickaitė verždamasi krepšio link privertė vilnietes pažeisti taisykles, prametė abi baudas ir „Kibirkštis“ šventė dramatišką pergalę.

Daugile Use LMKL Finalas LCC 2024Vilnietėms Udodenko per 32 minutes pelnė 15 taškų (3/5 dvit., 2/4 trit., 3/5 baud.), atkovojo 4 kamuolius, atliko 4 rezultatyvius perdavimus bei surinko 19 naudingumo balų.

Uostamiesčio ekipoje išsiskyrė Bulane, kurios sąskaitoje per 37 minutes buvo 13 taškų (3/6 dvit., 2/9 trit., 1/2 baud.), 3 atkovoti kamuoliai, 10 rezultatyvių perdavimų bei 17 efektyvumo balų.

„Ačiū Dievui, kad laimėjome, – po pergalės šypsojosi „Kibirkšties“ kapitonė Gabrielė Šulskė. – LCC yra labai gerai treniruojama ir kovinga komanda, tikėjomės būtent tokių rungtynių, todėl džiaugiuosi, kad pasiekėme pergalę.“

Gabriele-Sulske-LMKL-Finalas-2024-Alfredas-Pliadis-Kibirkstis

„Kibirkštis“: Taisiia Udodenko 15 (2/4 trit., 4 rez. perd.), Dalia Donskichytė 14 (4/4 dvit., 2/2 trit., 4 rez. perd.), Eglė Zabotkaitė (2/4 trit.) ir Gabrielė Šulskė (8/12 baud., 5 kld.) po 12, Justina Miknaitė 9 (4/6 dvit., 5 atk. kam., 4 rez. perd.).

LCC: Gerda Raulušaitytė (2/3 trit.) ir Elizabete Bulane (2/9 trit., 10 rez. perd., 3 per. kam.) po 13, Lina Loceniece (2/8 trit.) ir Maisa Pereira Dias (3/7 dvit., 5/7 baud., 6 atk. kam., 4 rez. perd.) po 11, Urtė Slavickaitė (2/7 dvit.) ir Dominyka Paliulytė po 9, Maiara Pereira Dias 7 (5 atk. kam.).