Čempionių titulą ginančios Vilniaus „Kibirkšties“ krepšininkės pergalingai pradėjo „SMART WAY Moterų Lietuvos krepšinio lygos“ finalo seriją. Vilnietės išvykoje 93:78 (20:23, 24:21, 30:23, 19:11) užtikrintai žengė pirmąjį žingsnį kovoje prieš Klaipėdos LCC tarptautinį universitetą.

Egidijaus Ženevičiaus auklėtinės atėmė namų pranašumą iš priešininkių ir kovoje iki trijų pergalių pirmauja 1-0. Antroji „SMART WAY MLKL“ finalo dvikova sekmadienį 16 val. kelsis į sostinę.

Vilniaus ekipą į pergalę vedė Daugilė Ūsė, kurios sąskaitoje per 28 minutes buvo 16 taškų (8/12 dvit., 0/2 baud.), 9 atkovoti kamuoliai, 2 rezultatyvūs perdavimai ir 23 naudingumo balai.

Jai geriausiai talkino Taisiia Udodenko, kuri per 30 minučių pelnė 20 taškų (7/7 dvit., 2/4 trit.), atkovojo 2 kamuolius, atliko 2 rezultatyvius perdavimus bei surinko 22 efektyvumo balus.

LCC užtikrintai pradėjo susitikimą ir įpusėjus pirmajam kėliniui įgijo dviženklę persvarą (19:8), tačiau vilniečių kapitonė Gabrielė Šulskė ėmėsi iniciatyvos puolime, pelnė 8 taškus paeiliui bei sumažino svečių atsilikimą iki minimalaus (20:21).

Komandoms keliaujant į ilgosios pertraukos pasitarimą vyravo lygybė (44:44), o „Kibirkštis“ pradėjo periminėti iniciatyvą antroje mačo pusėje.

Prabėgus 6 minutėms trečiajame ketvirtyje LCC dar bandė neleisti varžovėms pabėgti (60:63), bet kėlinio pabaigoje, po Sintijos Aukštikalnytės tritaškio, vilnietėms pavyko įgyti dviženklę persvarą (74:64).

Įpusėjus lemiamam ketvirčiui šeimininkės sumažino deficitą (75:81), tačiau sėkmingai gynyboje dirbusios sostinės krepšininkės per likusį laiką leido LCC pelnyti vos 3 taškus ir šventė užtikrintą pergalę – 93:78.

Klaipėdietėms Maisa Dias per 24 minutes pelnė 23 taškus (10/12 dvit., 3/5 baud.), atkovojo 4 kamuolius, atliko 3 rezultatyvius perdavimus ir surinko 23 naudingumo balus.

LCC: Maisa Pereira Dias 23 (10/12 dvit.), Lina Loceniece 13 (3/5 trit., 4 per. kam.), Gerda Raulušaitytė 12 (4/6 dvit., 5 atk. kam.), Urtė Slavickaitė 11 (4/7 dvit., 7 rez. perd.), Maiara Pereira Dias 7 (3/7 dvit.).

„Kibirkštis“: Taisiia Udodenko 20 (7/7 dvit., 2/4 trit.), Daugilė Ūsė 16 (8/12 dvit., 9 atk. kam.), Gabrielė Šulskė 14 (3/5 trit.), Dalia Donskichytė (4/5 dvit., 12 rez. perd.) ir Justina Miknaitė (3/8 dvit.) po 11, Eglė Zabotkaitė 10 (8 atk. kam., 2 blok.).