Lietuvoje gyvena ne tik drąsūs, bet ir labai šoklūs žmonės. Šeštadienį, kelios minutės po vidurdienio, Lietuvos rekordo agentūra „Factum” užfiksavo  naują Masiškiausio šokinėjimo per šokdynę rekordą.

Savaitgalius reikia skirti ne tingiam gulinėjimui, o aktyviam laisvalaikiui. Šiuo aktyvumo virusu vilniečius ir sostinės svečius užkrėtė reabilitacijos centras „Gemma”, sukvietęs į Katedros aikštę mažus ir didelius šoklius suvienyti ambicijas ir siekti rekordo.

Rekordą pasiekti padėjo ir Vilniaus „Kibirkšties“ krepšininkės ir treneriai.

„Vienas iš renginio ir rekordo tikslų – skatinti kasdien skirti laiko fiziniam aktyvumui ir taip prisidėti prie visuomenės sveikatos gerinimo. Kiekvienas turime mažesnių ar didesnių savo asmeninių rekordų. Šį kartą visus pakvietėme suvienyti jėgas ir siekti bendro. Mums – pavyko”, – džiaugiasi idėjos autorius Tomas Eigertas, UAB „Gemma sveikatos centras” pardavimų vadybininkas.

Lietuvos rekordo agentūra „Factum” užfiksavo naują rekordą – vienoje vietoje šokinėjo net 775 šokliai.

Iki rekordo žiūrovus ir dalyvius linksmino ir pasirodymus demonstravo sostinės pop dainavimo studija „HEY!”, asociacijos „Erdvė menui” šokių grupės: Boom Junior, ŠOK ŠOK, Bounce, MIX ir Modernaus baleto studija.

Iš Šakių specialiai renginiui atvyko ir kviestiniai svečiai. Šakių cirko studija „Šypsena” specialiai renginiui parengė ypatingą šokdynių pasirodymą.

Šokdynė – atgimstanti sporto priemonė. Tai vienas efektyviausių ir paprasčiausių būdų sportuoti. Vietos neužimantis “treniruoklis” lengvai telpa bet kuriuose namuose ir net rankinėje. Tiesa, papildo „Gemma” fizinės reabilitacijos medicinos gydytojas Roman Machnin, tik taisyklingas šokinėjimas gali atnešti naudos.

„Ištieskite nugarą, įtempkite sėdmenis. Mentes suveskite, nesikuprinkite. Šokinėjant liemuo ir dubuo neturėtų judėti, reikia stengtis išlaikyti kuo stabilesnę kūno padėtį. Pagrindinis judesys turi vykti iš klubų ir pėdų, kelius lankstyti minimaliai”, – taisyklingą padėtį vaizdžiai atpasakoja gydytojas. Pėdos tarpusavyje turi būti lygiagrečios, šokinėjant reikia stengtis atsispirti visa pėda ir vengti nusileisti ant išorinės ar vidinės pėdos briaunos. Keliai turi būti nukreipti į priekį, bet griežtai ne į vidų.

Svarbu paminėti, kad prieš šokinėjant per šokdynę, būtina apšilti raumenis. Idealiausias šokinėjimas, kai aktyviai juda kojos, riešai, dilbiai, o kūnas būna stabilioje pozicijoje. Anot gydytojo šokinėjant bent 10 minučių per dieną gerinama kraujotaka, suaktyvinamas limfos tekėjimas, tai vienas efektyviausių pratimų širdžiai. Šokinėjant deginamos kalorijos, o tai padeda kontroliuoti svorį, stiprinami rankų, kojų ir sėdmenų raumenys, gerinama koordinacija, aktyvinama medžiagų apykaita.

Informacija: gemma.lt