Vilniaus „Kibirkšties-VIČI-IKI“ krepšininkės pergale pradėjo Lietuvos moterų krepšinio lygos (LMKL) finalą. Sostinės klubas pirmose rungtynėse 76:45 (18:8, 27:20, 17:13, 14:4) nugalėjo Kauno rajono „Hoptrans-Sirenų“ komandą ir serijoje iki trijų pergalių išsiveržė į priekį 1-0. Antrosios finalo rungtynės balandžio 23 dieną bus žaidžiamos Garliavoje.

Rungtynes šešiais taškais pradėjo vilnietės (6:0), nors kėlinio viduryje Kauno rajono krepšininkės išlygino rezultatą (6:6), tačiau ketvirčio pabaigoje spurtavusios „Kibirkšties-VIČI-IKI“ krepšininkės po 10 minučių kovos pirmavo dešimties taškų skirtumu (18:8).

Antrą kėlinį sostinės krepšininkės pradėjo atkarpa 10-1 (28:9) ir „Hoptrans-Sirenos“ vyriausiasis treneris Linas Šalkus buvo priverstas prašyti minutės pertraukėlės. Tačiau tai nepadėjo viešnioms. Po kelių atakų skirtumas pasiekė dvidešimties taškų ribą (34:14).

Trečiame kėlinyje vaizdas buvo panašus. Sąlygas ir toliau diktavo „Kibirkšties-VIČI-IKI“ krepšininkės (50:33). Komandas po pusvalandžio kovos skyrė 21 taškas (62:41) ir paskutinės dešimt minučių buvo tik formalumas.

Ketvirtą kėlinį sėkmingai pradėjusios Vilniaus krepšininkės iškart susikrovė 25 taškų pranašumą (68:43), o likus pusantros minutes komandas jau skyrė ir trisdešimt taškų (76:45).

„Šioms rungtynėms buvome gerai pasiruošę, laikėmės plano ir pasiekėme pergalę, – po mačo tikino „Kibirkšties-VIČI-IKI“ komandos vyriausiasis treneris Tadas Stankevičius. – Rezultatas didelis, nesitikėjome taip lengvai laimėti. Mums padėjo, kad Kauno rajono klube nežaidė R.Žemantauskaitė-Matlašaitienė. Be jos savo žaidimo nerado ir I.Šalkauskė. Jos sėkmingai žaidžia du pries du. Kova dar tikrai nebaigta. Kaune laukiame sunkių rungtynių”.

Rezultatyviausiai nugalėtojų gretose žaidė po 15 taškų surinkusios Mantė Kvederavičiūtė ir Vita Kuktienė.

„Pergalę lėmė gynyba, varžovės neįmetė daug taškų, – po rungtynių svarstė M.Kvederavičiūtė. – Mes sėkmingai žaidėme, o „Sirenos“ kitaip žaidžia, kai nerungtyniauja jų lyderė R.Žemantauskaitė-Matlašaitienė. Tikėjausi, kad bus sunkesnės rungtynės. Liko dar bent 2 rungtynės, varžovės dar parodys charakterį.

Kristina Alminaitė surinko 12 taškų, Greta Šniokaitė – 10, Lina Pikčiutė ir Kristina Vengrytė po 8, Natasha Morris – 4, Eglė Šniokaitė ir Ieva Prėskienytė po 2, Rima Valentienė taškų nepelnė, o Indrė Dudėnaitė ir Vitalija Vaščiūnaitė aikštėje nepasirodė trenerio sprendimu.

„Hoptrans-Sirenų“ komandoje Eglė Sarapaitė surinko 16 taškų.