Vilniaus „Kibirkšties-VIČI-IKI“ komanda pirmą kartą klubo istorijoje tapo Lietuvos moterų krepšinio lygos (LMKL) čempionėmis ir baigė geriausią sezoną savo istorijoje. Vilniaus krepšininkės trečiose LMKL finalo rungtynėse 80:57 (15:16, 24:13, 16:8, 25:20 ) nugalėjo Kauno rajono „Hoptrans-Sirenų“ ekipą ir seriją iki trijų pergalių laimėjo „sausu“ rezultatu 3:0.

Prieš metus Vilniaus krepšininkės tenkinosi antrąja vieta šalies pirmenybėse, o šį sezoną jau iškovojo Lietuvos krepšinio federacijos (LKF) taurę ir pasipuošė Baltijos moterų krepšinio lygos (BWBL) bronzos medaliais.

Rungtynes geriau pradėjo aikštės šeimininkės, kurios daugiausiai Kristinos Alminaitės ir Linos Pikčiutės pastangomis kėlinio viduryje pirmavo aštuonių taškų skirtumu (15:7). Tačiau Kauno rajono ekipa iki ketvirčio pabaigos ne tik išlygino rezultatą, bet ir paskutinę sekundę pataikytas Ivetos Šalkauskės tritaškis leido „Hoptrans-Sirenos“ pirmauti vienu tašku (15:16).

Antrame rungtynių kėlinyje „Kibirkšties-VIČI-IKI“ ekipa po truputį perėmė iniciatyvą į savo rankas (24:20), o per paskutines minutes du tritaškius smeigė Rima Valentienė, vieną pridėjo Vita Kuktienė ir komandos ilsėtis išėjo Vilniaus klubui įgijus dviženklę persvarą (39:29).

Trečią kėlinį užtikrinčiau pradėjo „Kibirkšties-VIČI-IKI“ komanda ir po keturių iš eilės Gretos Šniokaitės taškų skirtumas pasiekė 15 taškų (47:32). Vilnietės visas 10 minučių išlaikė savo tempą ir po pusvalandžio kovos jau pirmavo 18 taškų skirtumu (55:37).

Jau pačioje ketvirto kėlinio pradžioje skirtumas pasiekė dvidešimt taškų (57:37) ir likusi rungtynių dalis buvo tik formalumas. „Kibirkšties-VIČI-IKI“ komandos vyriausiasis treneris Tadas Stankevičius paskutinėse rungtynėse galėjo leisti pasirodyti visoms žaidėjoms.

Puikias rungtynes nugalėtojų gretose sužaidė Vita Kuktienė. Puolėjai iki trigubo dublio pritrūko vieno atkovojo kamuolio. V.Kuktienė per 30 minučių pelnė 11 taškų, atliko 10 rezultatyvių perdavimų ir atkovojo 9 kamuolius.

„Kai finalo serija baigėsi, tai atrodo, kad viskas buvo lengva, – po paskutinių rungtynių teigė „Kibirkšties-VIČI-IKI“ vyriausiasis treneris Tadas Stankevičius. – Įdėjom daug pastangų, todėl iš šono gal ir atrodo, kad seriją laimėjome per lengvai. Tačiau įtampa tikrai jautėsi. Visi sako, kad mūsų sudėtis geresnė, aš su tuo sutinku, tačiau viską reikia įrodyti aikštėje“.