Gitautas Kievinas ir jo vadovaujama Vilniaus „Kibirkštis“ ir toliau triukšmauja Europoje. Vilnietės trečiajame šio sezono Europos taurės mače 81:76 įveikė iki tol tiek Europos taurėje, tiek vietinėse Vengrijos pirmenybėse nepralaimėjusią Dėro „Uni Gyor“ ekipą.

Lietuvos sostinės ekipa mačą pradėjo sunkiai ir pralaimėjo spurtą 0:8, o vienu metu pirmoje pusėje varžovių pranašumas jau siekė dviženklį.

Visgi „Kibirkšties“ krepšininkės parodė charakterį ir po sunkoko starto ne tik, kad grįžo į rungtynes, bet galop ir pačios turėjo dviženklį pranašumą, kurio iki rungtynių pabaigos išsaugoti nepavyko.

„Noriu padėkoti komandai – ji šiandien padarė didelį darbą, – po rungtynių kalbėjo „Kibirkšties“ vyriausiasis treneris Gitautas Kievinas. – Varžovės mums įmetė 76 taškus, bet manau, kad darbas gynyboje buvo geras. Varžovių gynėja Aaryn Ellenberg-Wiley įmetė 30 taškų, bet aš manau, jog su ja gynyboje padarėme didelį darbą. Žinojome, kad ji gali būti labai didelė problema, bet kaip ir Juška (Laura Juškaitė – aut. past.) sakė – mes parodėme charakterį. Aš esu labai laimingas ir sveikinimai komandai.“

– Pirmoje rungtynių dalyje varžovės atkovojo 10 atšokusių kamuolių puolime, o antroje pusėje – 2. Ką keitėte komandos žaidime po ilgosios pertraukos?

– Aš asmeniškai nieko nekeičiau, aikštelėje nebuvau (šypsosi – aut. past.). Pasikalbėjome su merginomis, kad varžovių antrų šansų yra šiek tiek per daug. Tą akcentavome ir prieš pačias rungtynes.

Manau, kad mergaitės susiėmė ir suprato, kokia yra rungtynių kaina ir kad mes po dviejų kėlinių priekyje bei galime kautis ir iškovoti šią pergalę. To pasėkoje padidėjo koncentracija ir dėl to varžovės antroje pusėje puolime atsikovojo du kamuolius.

– Jau po mažiau nei savaitės laukia matytas ir jau įveiktas varžovas – Ankaros „Botaš“ ekipa. Visgi po tokios pergalės – kas gali sustabdyti „Kibirkštį“?

– Labai išaukštinti mūsų nereikia. Mums dar reikia įdėti nemažai darbo – mes tai puikiai suprantame. Bet kas gali sustabdyti „Kibirkštį“. Tik tais klausimas yra tas, ar mes leisime tai padaryti.

Mes puikiai matėme, kad prieš grupės lyderius galime žaisti ir galop laimėjome šiandien. Mano akimis, skirtumas galėjo būti didesnis, jeigu nebūtume prisižaidę rungtynių pabaigoje, prasileidę poros desperatiškų metimų, kas ir nulėmė pergalę mažesniu skirtumu. Nemanau, kad dėl to pergalė yra mažiau saldesnė.

– Šiandien į aikštelę grįžo Rachel Theriot – varžovų trenerį nustebino jos žaidimas. Kaip jūs vertinate jos žaidimą?

– Nustebino iš tikrųjų ir mane – nėra net ką sakyti. Jos žaidimas aikštelėje buvo normuotas – mes negalėjome jos leisti žaisti pernelyg ilgai. Tai jos buvo pirmas kontaktas su varžovėmis. Vilčių labai daug į ją nedėjome. Išvis galvoje dar buvo minčių, kad ji galbūt šiandiena dar nežais, nes nežinome jos galutinės būklės, bet ji parodė mums visiems, jog gali žaisti. Žiūrėsime, kokios bus pasekmės vėliau, kaip ji jausis. Džiugu, kad ji įsiliejo ir šaltu veidu žudė varžoves.

– Kas lėmė prastus varžovių startus trečiojo ir ketvirtojo kėlinio pradžiose?

– Kaip jau ir sakiau – koncentracija. Buvome šviežios, pailsėjusios, susitvarkę tam tikrus niuansus po ilgosios pertraukos. To pasėkoje pavyko varžoves pristabdyti. Nesakau, kad visiškai sustabdėme varžoves – 76 praleisti taškai. Trečiajame ir ketvirtajame kėliniuose varžovės pelnė per daug taškų, bet yra kaip yra.

– Turbūt dar smagiau, kad per vietinį ir Europinį frontą varžovės pirmąkart šiame sezone pralaimi būtent prieš „Kibirkštį“.

– Be abejo. Visada yra smagu laimėti. Nesvarbu, ar žaidi prieš lyderius, ar prieš autsaiderius. Aš galbūt garbėtroška – aš visada noriu laimėti. Aš nenoriu niekur dalyvauti, jeigu aš negaliu laimėti. Jeigu panelės irgi taip galvos – aš manau, kad jas sustabdys tik jos pačios.

– L. Juškaitė užfiksavo dvigubą dublį – kaip vertinate jos pasirodymą?

– Mes tikime Laura, mes šnekamės, kalbame. Laurai labai reikia pasitikėjimo, kad ji iš tikrųjų gali (gerai žaisti – aut. past.). Ji kartais save pati perspaudžia, bet šiandien mes matėme, kad ji gali žaisti ne tik tai šiame lygyje, bet aš manau, jog kita jos stotelė gali būti Eurolyga. Aš vienareikšmiškai tuo tikiu.