Vilniaus „Kibirkštis“ (2:1) šiandien tęsia Europos taurės batalijų maratoną. Šįkart į Lietuvos sostinę atvyksta Ankaros „Botaš“ (1:2) ekipa. Su šiomis rungtynėmis prasideda antrasis grupių etapo ratas, o pirmajame rate „Kibirkštis“ 69:64 įveikė Turkijos ekipą, tad šis mačas turėtų būti ypač intriguojantis ir įdomus.

Negana to, Lietuvos sostinės ekipa per pirmąjį ratą iškovojo dvi pergales iš trijų galimų ir su Dėro „Uni Gyor“ ekipa turi vienodą pergalių ir pralaimėjimų santykį.

Prie įspūdingo „Kibirkšties“ pasirodymo pirmajame moterų Europos taurės turnyro etape ypač prisidėjo komandos puolėja Gintarė Petronytė.

Milžinišką patirtį sukaupusi lietuvė per pirmąsias trejas rungtynes rinko nerealius skaičius – 20,7 taško, 12 atkovotų kamuolių, 3 rezultatyvūs perdavimai, 1,7 bloko ir 29,3 naudingumo balo vidurkiai.

„Vertinu tikrai gerai. Iš trijų rungtynių pasiektos dvi pergalės. Mums, komandai sugrįžusiai į Europos turnyrą po tokio ilgo laiko, tai yra didelis pasiekimas, bet mes sustoti ties tuo nežadame, – kalbėjo apie pirmojo rato pasirodymą G. Petronytė. – Dabar į Vilnių atvažiuoja turkės, kurios bus piktos ir norės revanšo. Visgi mes įrodėme, kad galime žaisti su bet kokia komanda, tad dabar einame rungtynės po rungtynių ir stengiamės nemažinti pavaros.“

Per pirmąsias trejas Europos taurės rungtynes galima buvo pamatyti didžiulį „Kibirkšties“ krepšininkių kovingumą, norą, griuvimą dėl kiekvieno kamuolio ir begalinę aistrą žaidimui. Minėti aspektai, anot G. Petronytės, yra didžiulė dalis, dėl ko mūsiškėms pavyko ir pavyksta demonstruoti gerą žaidimą tarptautiniame fronte.

„Kaip ir minėjau prieš prasidedant Europos taurės turnyrui, kad mūsų vizitinė kortelė bus kovingumas, noras, komandinis žaidimas ir širdies palikimas aikštelėje. Mes iš tikrųjų dabar taip ir žaidžiame. Mes tiek biudžetu, tiek patirtimi nusileidžiame priešininkėms, bet tai mes atperkame kitais dalykais ir tai yra labai žavu“, – pasakojo G. Petronytė.

Ankaros „Botaš“ šiame sezone žaidžia gan banguotai – vietiniame čempionate Turkijos sostinės ekipa yra tarp keturių geriausių komandų, kadangi yra iškovojusi 5 pergales ir patyrusi vos 1 pralaimėjimą, tačiau Europos taurės batalijose „Botaš“ krepšininkės buksuoja – iškovota vos 1 pergalė per 3 sužaistas rungtynes.

Nepaisant to, reikėtų nepamiršti, kad „Botaš“ komanda yra ypač pavojinga tiek atviroje aikštelėje, tiek žaidžiant pozicinį žaidimą.

Turkijos ekipa turi kelias lyderes, kurios kuria ir daro visą „Botaš“ ekipos žaidimą.

Tarp lyderių šiame sezone yra universalioji puolėja Victoria Macaulay, kuri Europos taurėje renka po 20 taškų ir atkovoja po 10 kamuolių. Ši puolėja gali žaisti tiek veidu, tiek nugara į krepšį, tad reikės ypatingai atkreipti dėmesį į ją.

Negana to, Turkijos klubas turi vietines krepšininkes, kurios duoda solidžias minutes. Sevgi Uzun yra viena jų. Gynėja šiemet Europos taurėje renka po 16 taškų ir 6,3 rezultatyvaus perdavimo.

Visgi nepamiršti taip pat reikėtų ir Destiny Slocum. Gynėja kol kas sezono pradžioje stringa ir yra nesusiderinusi savo taikiklio iš toli (2/18 trit. met., 11,1 proc. – aut. past.), tačiau ši gynėja dvejus metus praleido WNBA, tad jos nurašyti taip pat nereikėtų.

„Turkės yra tikrai stipri komanda, nes kartu ir pats vietinis čempionatas yra stiprus. Jeigu neklystu, Turkijos čempionate yra 14 komandų, tad kiekvieną kartą „Botaš“ ekipos laukia gan rimtos varžovės. Jos ateina pasiruošusios žaisti Europos taurės rungtynes. Mes po praėjusio Europos taurės mačo neturėjome Lietuvos čempionato rungtynių ir laukėme būtent šio Europos taurės susitikimo. Čia, ar pliusas, ar minusas, nesužinosi. Viską pamatysime rungtynių metu.

Negana to, „Botaš“ yra gerai sukomplektuota komanda. Turi tris legionieres, turi nemažai Turkijos rinktinės gynėjų, tad tai yra iš tikrųjų gerai subalansuota komanda. Visgi jei laimėjome išvykoje, nors nežaidėme geriausio savo krepšinio, tikrai galime laimėti ir namuose, nepaisant to, kad varžovas bus dvigubai piktesnis ir tikrai lengva nebus“, – išsamiai apibūdino varžovių komandą G. Petronytė.

Pastarieji du mačai, kuriuos „Kibirkštis“ žaidė namų arenoje, buvo itin atkaklūs ir įdomūs. Negana to, Vilniaus „Jeep“ arenoje atmosfera taip pat buvo neeilinė ir smagi, tad šeštojo žaidėjo faktorius bus labai svarbus ir šiame susitikime.

„Mums labai smagu ir labai daug reiškia matyti vis pilnėjančias tribūnas žiūrovų. Kiekvienam atėjusiam žmogui norime padėkoti ir kartu pakviesti kitus žmones, kurie dar nėra apsilankę mūsų rungtynėse. Labai džiugu, kad moterų krepšinis po truputį vėl atgimsta“, – akcentavo sirgalių svarbą G. Petronytė.