Vilniaus „Kibirkšties-MRU“ komanda po atkaklios kovos pergale pradėjo Moterų krepšinio lygos finalo seriją. Nugalėtojų titulą ginančios vilnietės pirmose rungtynėse 78:60 (15:28, 26:16, 20:10, 17:6) nugalėjo Klaipėdos „Neptūno“ ekipą ir serijoje iki trijų pergalių pirmauja 1-0. Antrosios finalo rungtynės balandžio 12 dieną bus žaidžiamos Klaipėdoje.

Vilnietės rungtynes pradėjo sukaustytos jaudulio ir pametusios koncentraciją tiek gynyboje, tiek puolime. Gerda Raulušaitytė ir Karolina Kazočiūnaitė stengėsi išjudinti sostinės klubo puolimą, tačiau nesėkminga gynyba didino komandų atotrūkį. Gitauto Kievino kariauna pirmąjį kėlinį užbaigė turėdama 13 taškų deficitą (15:28).

Gausiai Mykolo Romerio universiteto sporto salę užplūdę žiūrovai neleido vilnietėms nuleisti rankų ir po kiekvieno sėkmingo epizodo antrajame ketvirtyje buvo vis garsesni, kas „Kibirkšties-MRU“ ekipai leido panaikinti deficitą. Vilnietės po dviejų kėlinių atsilikinėjo tik 3 taškais (41:44).

Ekipoms grįžus iš rūbinių spurtą pademonstravusios vilnietės sulig Justinos Miknaitės reidu persvėrė rezultatą 47:46. Likusį ketvirtį vyravo daug kovos, kontakto ir įtampos – 61:54.

Kievino auklėtinės įrodė savo meistriškumą ir lemiamą ketvirtį sužaidė idealiai. Geležinė gynyba ir uraganinis puolimas neleido varžovėms sugrąžinti intrigos ir pirmąsias finalo serijos rungtynes vilnietės, rezultatu 78:60, laimėjo.

„Kibirkštis-MRU“: L. Sakevičiūtė 19 (6 atk. kam., 6 rez. perd.), C. Droguet 16 (9 atk. kam., 5 rez. perd.), G. Raulušaitytė 14, J. Miknaitė 13 (11 atk. kam., 5 rez. perd.), K. Kazočiūnaitė 11.

„Neptūnas“: A. Černeckytė 15, L. Tamutytė 11, D. Donskichytė ir D. Paliulytė po 9.

Antrąsias finalo serijos rungtynes komandos žais antradienį Klaipėdoje.