„Kibirkšties-MRU“ ekipai – naujas įrašas klubo istorijoje. Gitauto Kievino ir Sandros Linkevičienės auklėtinės Europos moterų krepšinio lygoje (EWBL) iškovojusios 3 pergales ir patyrusios 2 pralaimėjimus prasibrovė tarp 4 geriausių lygos komandų.

Ketvirtadienio vėlų vakarą „Kibirkštis-MRU“ išvyksta į Slovakiją. Kovo 19-20 dienomis vyks 4 stipriausių komandų kovos finalinio ketverto principu. Pirmasis vilniečių varžovas – lietuvės Lauros Želnytės iki kovo mėnesio atstovautas „Pieštanske Čajky“ (2-2) klubas.

Šeimininkės kelialapį į EWBL finalinį ketvertą iškovojo antrąjį kartą, pirmasis buvo iškovotas 2020 metais, tačiau svarbiausios kovos Čekijoje neįvyko dėl prasidėjusios pandemijos.

Vilnietėms šį sezoną jau yra tekę susitikti su būsimomis pusfinalio varžovėmis, tą kartą pranašesnės buvo lietuvės. Rezultatu 51:47 2021 metų spalio mėnesį vykusiame ture „Kibirkštis-MRU“ įveikė varžoves iš Slovakijos.

Tose rungtynėse nesustabdomai žaidė komandos kapitonė Livija Sakevičiūtė, kuri per 31 minutę surinko dvigubą dublį – pelnė 11 taškų, atkovojo 12 kamuolių ir surinko 19 naudingumo balų. Sakevičiūtė tiki, kad kova ir maksimali koncentracija nuo išmesto ginčo kamuolio iki paskutinės rungtynių sirenos atvers duris į finalą.

Augusto Didžgalvio fotografija

„Varžovių komanda tikrai neblogai sukomplektuota, ją sudaro labai agresyvios bei individualiai puolime stiprios žaidėjos. Gynyboje mėgsta gintis side gynyba ir stengiasi neleisti žaisti pick and roll situacijų, su kuo bent jau Lietuvoje susiduriame ganėtinai retai, – Slovakijos klubą analizavo Livija. – Bet šią savaitę ties tuo dirbome, tad tikiuosi, kad mūsų turimas planas suveiks. Svarbiausia žaisti komandiškai, atrasti laisviausias žaidėjas puolime bei padėti viena kitai gynyboje.“

Praėjusį savaitgalį Druskininkuose „Kibirkštis-MRU“ atidarė auksinių medalių sąskaitą ir iškovojo pirmąją sezono taurę. „Neodenta Karalienės taurės“ finale 66:47 įtikinama persvara įveikusios Kauno „Aisčių-LSMU“ klubą.

„Žinoma, sunku padėti visas emocijas į šalį po pirmojo trofėjaus laimėjimo, tačiau nors ir neturėjome daug laiko, manau, kad pagal galimybes esame pasiruošusios maksimaliai. Motyvacijos komandai tikrai netrūksta, pačios jaučiame, jog galime patriukšmauti ir Europos lygoje.“ – motyvacijos neslėpe sostinės klubo kapitonė.

„Kibirkšties-MRU“ EWBL pusfinalio startas – kovo 19 dieną, 19:30 val. Tiesioginė transliacija Facebook paskyroje.

Kitame pusfinalyje susitinka Čekijos klubai – „Žabiny Brno“ prieš „SBS Ostrava“.