Vilniaus “Kibirkšties” krepšininkės toliau itin sėkmingai rungtyniauja naujai įkurtoje Rytų Europos moterų krepšinio lygoje. Lietuvos krepšininkės pirmame etape Latvijoje jau iškovojo antrą pergalę iš dviejų galimų. Vilnietės šeštadienį 60:51 nugalėjo Minsko “Horizont” klubą iš Baltarusijos.

Pirmąją dieną “Kibirkšties” krepšininkės 68:62 įveikė Gdynės “Basket” komandą iš Lenkijos.

Mačas su Baltarusijos komanda klostėsi labai permainingai. Po pirmųjų 10 minučių “Kibirkšties” merginos atsilikinėjo 9 taškais, tačiau antrame ketvirtyje ne tik išlygino rezultatą, tačiau ir išsiveržė į priekį.

Trečiame ketvirtyje “Horizont” klubas vėl susigrąžino iniciatyvą ir išsiveržė į priekį, tačiau per paskutines 10 minučių Jurgitos Štreimikytės-Virbickienės auklėtinės pademonstravo puikią gynybą, leido varžovėms įmesti vos 4 taškus ir pasiekė puikią pergalę.

Nugalėtojų gretose sėkmingiausiai rungtyniavo Shenita Landry. Amerikietė puolėja per 33 minutes pelnė 23 taškus, atkovojo 7 ir perėmė 3 kamuolius bei atliko 2 rezultatyvius perdavimus.

Eglė Šniokaitė įmetė 18 taškų, Gabija Meškonytė – 6, Daugilė Šarauskaitė – 5, Vita Gorobets – 4 (5 per.), Laura Juškaitė (12 atk. kam.) ir Dalia Donskichytė (4 rez. per.) po 2, o Austėja Širšinaitytė, Vitalija Kaminskytė ir Urtė Slavickaitė taškų nepelnė.

“Horizont” komandoje Olga Vaškevič pelnė 16 taškų.

Paskutines pirmo etapo rungtynes “Kibirkšties” komanda sekmadienį žais su Rygos TTT komanda.

Nuotraukos autorystė: EEWBL