Vilniaus „Kibirkšties“ krepšininkės pergalingai pradėjo 2015-2016 metų oficialų sezoną. Vilnietės pirmose Rytų Europos moterų krepšinio lygos (EEWBL) rungtynėse 68:62 palaužė Gdynės „Basket“ komandą iš Lenkijos. Be šių ekipų pirmame ture Latvijoje dar varžosi aikštės šeimininkė Rygos TTT ekipa ir Minsko „Horizont“ komanda iš Baltarusijos.

Penktadienio mače „Kibirkšties“ merginos iniciatyvą perėmė nuo pirmojo kėlinio. Po dešimties minučių kovos lietuvės pirmavo 8 taškų skirtumu. Nors antrame kėlinyje žaidimas išsilygino, tačiau Jurgitos Štreimikytės-Virbickienės vadovaujamos „Kibirkšties“ krepšininkės išlaikė turėtą pranašumą.

Viskas sprendėsi antroje rungtynių dalyje, kai „Basket“ klubas pakilo į šturmą ir trečio ketvirčio pabaigoje buvo sumažinęs atsilikimą iki 1 taško. Tačiau per paskutines 10 minučių vilnietės vėl po truputį tolo ir šventė sunkią pergalę.

„Kibirkšties“ komandos pergalę lėmė puiki kova po krepšiais. Lietuvės atkovojo 53 kamuolius, o lenkės – 34. Tiesa, vilnietės pataikė vos 1 tolimą metimą iš 8 (12%).

Nugalėtojų gretose Shenita Landry pelnė 20 taškų (8/14 dvitaškiai, 4/8 baudos), atkovojo 9 ir perėmė 2 kamuolius bei atliko 4 rezultatyvius perdavimus.

Daugilė Šarauskaitė surinko 13 taškų (13 atk. kam., 6 blk.), Eglė Šniokaitė – 9 (5 kld.), Vitalija Kaminskytė (3 rez. per., 3 per.) ir Laura Juškaitė (10 atk. kam., 3 rez. per., 7 kld.) po 8, Austėja Širšinaitytė (3 per., 4 kld.), Vita Gorobets, Gabija Meškonytė, Agnė Bobinaitė ir Urtė Slavickaitė po 2, o Dalia Donskichytė taškų nepelnė.

„Basket“ komandoje Agnieszka Bibrzycka pelnė 19 taškų, Tatjana Trojna surinko 9, o Aneta Kotnis ir Paris Johnson įmetė po 8.

Kitas rungtynes „Kibirkšties“ komanda žais šeštadienį su „Horizont“ krepšininkėmis.

Nuotraukos autorystė: EEWBL