11010972_10152709350382115_1141409624483845993_nLietuvos moterų krepšinio lyga (LMKL) iškilmingai paminėjo 21-ojo sezono pabaigą sostinės „Belmonte“. Čia buvo apdovanotos stipriausios čempionato komandos ir geriausios krepšininkės, o taip pat padėkota klubų vadovams bei rėmėjams. Lygos direktorė Audra Ginelevičienė dėkojo lygos globėjui Ministrui Pirmininkui Algirdui Butkevičiui, komandų vadovams, rėmėjams ir ilgą laiką su moterų krepšiniu esantiems asmenims.

„Labai norėčiau padėkoti klubų vadovams, žaidėjoms, treneriams. Dabar merginų laukia Europos čempionatas ir labai džiugu, kad rinktinėje yra tiek daug LMKL žaidėjų. Tikiuosi, kad krepšininkės atiduos visą širdį rinktinei kaip ir atidavė LMKL. Norėčiau padėkoti ir miestų merams, nes jau ryškėja tendencija – kas atiduoda širdį moterų krepšiniui, laimi be konkurencijos ir rinkimus. Ačiū rėmėjams ir žiniasklaidai, kuri šį sezoną itin daug rašė apie moterų krepšinį. Jau ir pažįstami sakė, kad tiek daug kaip šį sezoną apie moterų krepšinį niekas nerašė“, – džiaugėsi lygos vadovė.

Ministras Pirmininkas A.Butkevičius linkėjo žaidėjoms sėkmingai pasirodyti artėjančiame čempionate ir iškovoti bilietą į Olimpines žaidynes: „Norėčiau padėkoti miestų merams, kurie 2007 metais, kuomet reikėjo pagalbos, ištiesė ranką moterų krepšiniui. Sveikinu visas krepšininkes, linkiu šiek tiek pailsėti, sėkmingai pasirodyti Europos čempionate ir iškovoti bilietą į Olimpinės žaidynes. Neabejoju, kad jūs šį norą pasieksite.“

Visų klubų vadovams dovanas įteikė A.Butkevičius ir Lietuvos krepšinio federacijos (LKF) prezidentas Arvydas Sabonis.

„Noriu visus pasveikinti su puikiu sezonu. Sveikinu „Fortūną“, kuri dvejas rungtynes žaidė be meilės, trejas su meile ir pelnytai iškovojo medalius. Linkiu sėkmės moterų rinktinei ir tikiu galimybe laimėti bilietą į Olimpines žaidynes“, – kalbėjo A.Sabonis.

LMKL klubo vadovai išrinko geriausią šio sezono trenerį. Juo tapo čempionei „Utenai“ dirigavęs Alfredas Vainauskas.

„Malonu gauti tokį apdovanojimą, džiaugiuosi, bet svarbiausia, jog merginos parodė aukščiausio lygio krepšinį ir laimėjome medalius. Dėkoju joms už tai, kad buvo kartu ir padėjo laimėti šį apdovanojimą“, – kalbėjo geriausiu sezono treneriu išrinktas A.Vainauskas.

LMKL čempionių titulą pirmą kartą per klubo istoriją iškovojo „Utena“. Alfredo Vainausko treniruojama ekipa per sezoną patyrė vos vieną nesėkmę. Čempionėms medalius ant kaklo kabino Ministras Pirmininkas Algirdas Butkevičius ir LKF prezidentas A.Sabonis. Rimai Valentienei į viršų iškėlus čempionių taurę, salėje suskambo audringi aplodismentai.

Antrą sezoną iš eilės sidabro medalius iškovojo Marijampolės „Sūduvos“ ekipa, kuri LMKL finalo serijoje atkakliai priešinosi „Utenai“. Medalius krepšininkėms įteikė Kūno kultūros ir sporto departamento vadovas Edis Urbanavičius ir „Vičiūnų“ įmonių grupės vadovas Visvaldas Matijošaitis.

Trečius metus paeiliui LMKL bronzą iškovojo Klaipėdos „Fortūna“. Ramunės Kumpienės auklėtinės pakartojo scenarijų, kai atsilikinėdama serijoje 0:2 sugebėjo įveikti savo varžoves ir iškovoti medalius. Pernai klaipėdietės palaužė Kauno rajono „Hoptrans-Sirenas“, o šiemet – Kauno „Aistes-LSU-Paradis“. Uostamiesčio komandai apdovanojimus įteikė ir medalius kabino Lietuvos Respublikos Seimo vicepirmininkas Vydas Gedvilas ir Lietuvos krepšinio lygos (LKL) prezidentas Remigijus Milašius.

Naudingiausia 21-ojo LMKL sezono žaidėja tapo „Fortūnos“ puolėja Monika Grigalauskytė. 23-ejų 188 cm ūgio krepšininkė per rungtynes vidutiniškai rinkdavo 23,3 naudingumo balo. Monika dukart šį sezoną per rungtynes surinko po 40 naudingumo balų.

Naudingiausiai LMKL žaidėjai prizą įteikė Lietuvos tautinio olimpinio komiteto (LTOK) vadovė Daina Gudzinevičiūtė.

„Labiausiai džiaugiausi, kai moteris laimėjo LKL tritaškių konkursą. Turbūt kitą kartą taip džiaugsiuosi, kai rinktinė pateks į Olimpines žaidynes“, – kalbėjo LTOK vadovė.

Prizą atsiėmusi naudingiausia žaidėja tikino atidavusi visą širdį: „Noriu padėkoti Marinai už perdavimus, taip pat pasakyti, kad atidavėme visą širdį, kad laimėtume bronzos medalius“.

M.Grigalauskytei taip buvo įteiktas „SMS Credit“ specialus prizas – 1000 eurų čekis.

Laura Svarytė antrus metus iš eilės tapo geriausia lygos kovotoja dėl atšokusių kamuolių. „Aisčių-LSU-Paradis“ lyderės vidurkis siekė 12,7 sugriebto kamuolio per mačą. Jai priklauso ir du geriausi šio sezono pasiekimai – 24 ir 23 atkovoti kamuoliai. Aukštaūgei apdovanojimą įteikė DELFI portalo vyriausioji redaktorė Monika Garbačiauskaitė-Budrienė.

L.Svarytė taip pat atsiėmė ir „Mis krepšinis 2015“ apdovanojimą. Prizą įteikdama „Stiliaus“ redaktorė Liuminata Mickutė juokavo, kad Laura jau ir po konkurso sulaukė gerbėjų dėmesio, o dar daugiau sulauks, kai papuoš „Stiliaus“ žurnalo viršelį.

Rezultatyviausios žaidėjos laurai atiteko vienai perspektyviausių šalies krepšininkių Laurai Juškaitei. Vilniaus „Jaunųjų talentų“ gretose sezoną pradėjusi, o vėliau į sostinės „Kibirkštį-VIČI“ persikėlusi žaidėja per mačą vidutiniškai įmesdavo po 18 taškų. Apdovanojimą krepšininkei įteikė baleto primarijus Nerijus Juška.

„Dabar jaudinuosi labiau, nei kai reikia mesti į krepšį“, – atsiimdama apdovanojimą sakė Laura.

Pirmą kartą lygos istorijoje LMKL rinko geriausią jaunąją (iki 20 metų) krepšininkę. Lygos klubai vienbalsiai nusprendė, kad verčiausia šio titulo yra 17-metė L.Juškaitė.

Rezultatyvių perdavimų kategorijoje niekas neprilygo Marinai Solopovai. „Fortūnos“ vedlė ne tik pati žaisdavo rezultatyviai, bet ir dosniai skirstydavo kamuolį komandos draugėms – 5,2 rezultatyvaus perdavimo per susitikimą. Gynėjai priklauso ir didžiausias šio sezono rezultatas – 12 rezultatyvių perdavimą dvikovoje su „Sūduva“.

M.Solopovai apdovanojimą įteikęs disko metikas Virgilijus Alekna juokavo prisiminęs savo įspūdingą dėjimą per LMKL „Visų žvaigždžių“ dieną: „Mano ūgis 199 cm, todėl gal ir tas dėjimas nebuvo toks įspūdingas.“

Prizą atsiėmusi M.Solopova tikino, kad prie jos apdovanojimo prisidėjo ir komandos draugės.

„Rėkiu ant komandos draugių daug, todėl jos bijo pramesti, o aš atlieku rezultatyvų perdavimą“, – juokėsi M.Solopova.

Antrus metus iš eilės daugiausiai kamuolių perėmusia krepšininke tapo „Hoptrans-Sirenų“ kapitonė ir tikras kovingumo pavyzdys Kornelija Balčiūnaitė. Jeigu pernai aukštaūgė perimdavo 3,7 kamuolio, tai šiemet jos rezultatas dar įspūdingesnis – 4,2. Krepšininkė apdovanojimą atsiėmė iš žurnalisto Edmundo Jakilaičio rankų. Atsiimdama prizą K.Balčiūnaitė juokavo, kad perimti kamuolius padeda ilgos rankos.

Geriausios statistinėse kategorijose pripažintos krepšininkės po įtempto sezono galės atsipalaiduoti „Eglės+“ sanatorijoje Druskininkuose. Visoms rezultatyviausioms žaidėjoms šią dovaną įteikė sanatorijos direktorius Edgaras Briedis.

Vakaro svečius linksmino Kauno rajono „Božolė“ choras ir N.Juškos baleto mokyklos šokėjos.

Šaltinis: LMKL.lt