BIG-92381Vilniaus „Kibirkšties-VIČI“ komandos puolėją Indrę Dudėnaitę traumos persekiojo beveik visą jos profesionalės karjerą, tačiau užsispyrusi 26-erių metų 184 cm ūgio ukmergiškė ir toliau grįžta į krepšinio aikštelę bei sau ir kitiems įrodinėja, jog gali žaisti aukščiausiu lygiu. Šį sezoną I.Dudėnaitė pirmas oficialias rungtynes sužaidė gruodžio 4 dieną ir tąsyk per 14 minučių taškų nepelnė, tačiau jau po kelių savaičių puolėja pelnė 17 taškų ir po krepšiais sugriebė 5 kamuolius.  

Aukščiausių apdovanojimų I.Dudėnaitės karjeroje netrūksta. Krepšininkė šešis sykius su Vilniaus TEO, Kauno „VIČI-Aisčių“ ir Vilniaus „Kibirkšties-VIČI“ komandomis tapo Lietuvos čempione, penkis kartus iškovojo Baltijos lygos aukso medalius, buvo Lietuvos jaunių (U-18), jaunimo (U20) ir studenčių rinktinių narė. Tiesa, 2007 ir 2008 metų sezonuose ji dėl traumos nesužaidė nei vienerių rungtynių, 2011 metais aikštėje pasirodė 9 kartus.

„Aukščiausiame lygyje nežaidžiau beveik dvejus metus, tad šis faktas tikrai šiuo metu man nepadeda, – sako I.Dudėnaitė. – Nesu optimalios formos, po tokios ilgos pertraukos neįmanoma jos pasiekti per kelis mėnesius. Tačiau sezonas dar nesibaigia, laiko yra ir stengsiuosi tiek padėti komandai, kiek galėsiu“.

Šį sezoną I.Dudėnaitė jau žaidė 8 šalies pirmenybių rungtynėse ir vidutiniškai aikštėje praleidžia po 25 minutes, pelno po 7 taškus, atkovoja po 4 ir perima po 2 kamuolius. Tiesa, „Kibirkšties-VIČI“ komanda kol kas nedemonstruoja pačių geriausių rezultatų. Algirdo Paulausko auklėtinės, kurios gina Lietuvos moterų krepšinio lygos (LMKL) nugalėtojų titulą, yra iškovojusios 11 pergalių, patyrusios 11 pralaimėjimų ir rikiuojasi 5-oje turnyro lentelės pozicijoje.

„Sezonas mūsų komandai nėra toks, kokio tikėjosi visi, – vardina „Kibirkšties-VIČI“ krepšininkė. – Turėjom tikrai daug gerų rungtynių, kurias galėjome laimėti, bet neišnaudodavome savo šanso paskutinėmis minutėmis. Nors ir esame jauna komanda, bet tikrai ambicinga ir sieksime pademonstruoti vis geresnį žaidimą, jog turėtume galimybę kautis dėl medalių“.

„Kibirkšties-VIČI“ komanda šį sezoną pasirodymą Europos taurės (EuroCup Women) turnyre baigė grupės etape, o kitą savaitgalį nevyks į Kauną, kur vyks Lietuvos krepšinio federacijos (LKF) taurės finalai. Vilnietės taurės varžybose buvo triumfavusios dvejus metus iš eilės.

„Žinoma, sunku psichologiškai, kai nėra pergalių, bet čia krepšinis, reikia mokėti ir pralaimėti, jog vėliau pergalės būtų dar saldesnės, – ramiai sako I.Dudėnaitė. – Mes rankų tikrai niekada nenuleidžiam ir stengiamės kovoti, sunkiai dirbam per treniruotes, norime pasiekti užsibrėžtus tikslus. Norime kautis dėl medalių Lietuvos čempionate, tad viską darysime, kad šis mūsų noras išsipildytų“.

Jau penktadienį „Kibirkšties-VIČI“ komanda namuose šalies čempionato rungtynėse priims Marijampolės „Sūduvos“ komandą. Mačas Mykolo Romerio universitete (Ateities g. 20) prasidės 19 valandą, o įėjimas į rungtynes bus nemokamas. Šį sezoną ekipos tarpusavyje kovėsi jau tris kartus, sostinės merginos pergalę šventė vieną sykį, o marijampolietės džiaugėsi du kartus. „Sūduvos“ komanda turnyro lentelėje užima antrą poziciją ir prieš savaitę įveikė iki tol LMKL pralaimėjimų neturėjusią „Utenos“ komandą.

„Tikimės sunkių ir įtemptų rungtynių, sieksim revanšo po pralaimėjimo Marijampolėje dviem taškais“, – teigia I.Dudėnaitė.

„Sūduvos“ komandoje pirmuoju smuiku griežia Iveta Šalkauskė. Vidurio puolėja per mačą pelno po 15 taškų ir atkovoja po 7 kamuolius. Po 13 taškų per rungtynes renka Santa Okockytė, po 12 – Sandra Balutavičiūtė.

„Neišskiriame nei vienos Marijampolės žaidėjos, ruošiamės kovoti prieš visą komandą, kadangi moterų krepšinis toks jau yra, jog niekada negali žinoti, kuri žaidėja tą dieną sužais savo rungtynes“, – vardina I.Dudėnaitė.

„Kibirkšties-VIČI“ ekipoje Eglė Šniokaitė pelno po 13 taškų, Ieva Šimkutė renka po 11 taškų ir 7 atkovotus kamuolius, o amerikietė Nyshia Hammonds įmeta po 10 taškų. Komandoje vis geriau jaučiasi ir devyniolikmetė naujokė Austėja Širšinaitytė, kuriai šis mačas bus antrasis Vilniaus komandoje.

„Austėja jauna ir ambicinga krepšininkė, labai tikimės, kad ji atstos Justiną Kraujūnaitę ir padės komandai siekti pergalių“, – sakė I.Dudėnaitė, kuri šiuo metu pagal amžių „Kibirkšties-VIČI“ komandoje į priekį praleidžia tik kapitonę E.Šniokaitę.

Susitikimas „Kibirkštis-VIČI“ ir „Sūduva“ penktadienį 19 valandą Mykolo Romerio universitete. Įėjimas nemokamas. Rungtynes tiesiogiai transliuos ir sporto televizija „SportoTV“.