Vilniaus „Kibirkštis“ namuose pradėjo antrojo moterų Europos taurės rato batalijas. Visgi pergalingai sostinės komandai startuoti antrajame rate nepavyko. Mūsiškės 63:70 neatsilaikė prieš Ankaros „Botaš“ ekipą.

Varžovės šiame mače ypač gerai išnaudojo greito puolimo situacijas – varžovės greitajame puolime pelnė net 15 taškų, kai tuo tarpu vilnietės pelnė vos 6.

Negana to, varžovės šiose rungtynėse visose statistinėse metimų kategorijose atrodė geriau – dvitaškiai, tritaškiai ir net baudos metimai.

„Visų pirma – sveikinimai varžovėms. Jos šiandien žaidė labai gerai. Aš galvoju, kad šiandien mus pražudė greitas puolimas ir pramesti baudų metimai. Mes nežaidėme blogai, bet ne tiek gerai, kad iškovotume pergalę“, – kalbėjo Vilniaus „Kibirkšties“ vyriausiasis treneris Gitautas Kievinas.

– Ar komandai nepritrūko agresijos pirmajame rungtynių kėlinyje? „Kibirkštis“ per pirmąjį ketvirtį neišnaudojo penkių komandinių pražangų limito.

– Apie tą patį ir kalbėjome. Greito puolimo taškai pagrinde buvo pirmajame kėlinyje, kažkiek jų prisidėjo ir trečiajame kėlinyje. Tą akcentavome rūbinėje. Nežinau.

Galbūt jaudulys prieš minią žiūrovų, pamėtėme galvas, kai reikėjo pasidaryti pražangas viduryje aikštelės. Tiesiog bėgome šalia kamuolio, leidome varžovėms įsibėgėti ir pelnyti taškus. Pigius ir greitus taškus, ko pasėkoje „Botaš“ ir susikrovė persvarą, bet aš manau, kad stabilizavome padėtį antrajame kėlinyje, tačiau trečiajame – pakartojome viską tą patį. Tas šiandien nužudė mus.

– Rungtynių metu buvo momentų, kai „Kibirkštis“ kontroliavo savo klaidų skaičių ir bėgdavo į priekį. Kur yra momentas, kad pavyksta išvengti klaidų?

– Kažkiek pradėjome branginti kamuolį, nes laikas ėjo ne mūsų naudai. Kažkiek pradėjome per ilgai užsižaisti su kamuoliu, tad dėl to išvengėme šiek tiek klaidų, bet kartu nebuvo ir teisingų sprendimų. Kai kamuolys juda, atsiranda daugiau opcijų, daugiau galimybių užbaigti atakas. Pamėtėme galvas ir manau, kad varžovams atidavėme pergalę. Nemanau, kad mes buvome tiek silpnesnės, jog pralaimėjome šitaip.