Antrus metus iš eilės pralaimėtas Karalienės taurės finalas lėmė permainas Vilniaus „Kibirkšties-MRU“ vyr. trenerio poste. Pernai tokiu pat metu šioje kėdėje Valdą Gecevičių pakeitė Algirdas Paulauskas, kuris atsistatydinimo prašymą pateikė po dar vienos vilniečių pralaimėtos kovos dėl titulo.

Legendinio specialisto sprendimas tapo lengvu šoku visai komandai, mat apie tai nežinojo niekas – net ir su juo nuo sezono pradžios sprendimus šalia aikštės kartu priiminėjęs asistentas Gitautas Kievinas.

„Į treniruotę atėjau kaip asistentas, nieko nesiruošęs, treneris man nieko apie tai nebuvo sakęs ir jis savo sprendimą pasakė treniruotės pradžioje, – atsisveikinimo momentą tinklalapiui „Moterulyga.lt“ komentavo G. Kievinas. – Iš tikrųjų buvau šiek tiek priblokštas, nes jei būtų pasakęs anksčiau, gal būtų pavykę perkalbėti. Nusiminiau, kad jis nepasitarė su manimi kartu. Galbūt būtume suderinę sprendimus.“

A. Paulausko atsisveikinimu startavusi treniruotė staigiai numušė darbinę nuotaiką, krepšininkės nesutramdė ir graudulio. Ne iš karto akimirksniu pasikeitusią situaciją suprato ir G. Kievinas, kuris po paskui vykusio pokalbio su komandos vadovu Dainiumi Virbicku priėmė pasiūlymą sėsti į vyr. trenerio kėdę.

„Buvo graudu. Žaidėjos yra profesionalės, jos žino, kodėl taip atsitiko, – teigė naujasis „Kibirkšties-MRU“ vairininkas. – Tokios situacijos krepšinyje nutinka dažnai. Aišku, buvo liūdesys, kai kurios išspaudė ir ašarą, bet toks gyvenimas. Yra toks pasakymas: „Koks tu esi treneris, jeigu negali atsakyti už savo veiksmus.“ A. Paulauskas aikštėje yra ne pirmi metai, jis – vienas tituluočiausių Lietuvos trenerių. Treneris žino, ką daro. Man, jaunam, gal atrodytų kitaip, kitas treneris gal laikytųsi įsikabinęs į kėdę dar ilgiau. Kad ir kaip pasielgė A. Paulauskas, reikia gerbti jo sprendimą, o mums judėti į priekį.“

A. Paulauskas į „Kibirkštį-MRU“ 2019-ųjų vasarį grįžo antrąkart karjeroje – prieš tai jis 2015-ųjų metų sausį šiose pareigose keitė Jurgitą Štreimikytę-Virbickienę.

Šį sezoną specialisto vadovaujama sostinės ekipa Europos krepšinio lygoje per 7 mačus laimėjo dukart ir liko už atkrintamųjų varžybų, Douglas Baltijos pirmenybėse reguliariajame sezone finišavo su pergalių ir pralaimėjimų santykiu 11-3 bei tiesiai žengė į finalo ketvertą.

Moterų lygos A divizione du varžybų ratus užbaigė be pralaimėjimų – buvo laimėtos visos 8 rungtynes. Visgi nesėkmė Karalienės taurės finale tapo kertine.

„Mačiau kiekvieną trenerio reakciją į pralaimėjimus, kuriuos mes šiemet patyrėme Baltijos ir Europos lygose. Algirdas yra tikrai išgyvenantis dėl kiekvieno pralaimėjimo, imantis į širdį, – apie savo bičiulį kalbėjo 32-ejų treneris. – Tai parodo, kad žmogui šis darbas yra labai svarbus, ir jis gal kartais net per daug išgyvena tai. Iš kitos pusės, aš esu lygiai toks pat, man irgi yra sunku susigyventi su pralaimėjimais, dažniausiai kaltini save, ėdi save iš vidaus kaip kirminas. Praėjus keletai dienų viskas susiguli, apsiramini, pradedi analizuoti, kodėl taip atsitiko, nesistengi priiminėti sprendimų ant karštųjų. Paprasčiausiai tada nedirba galva ir tu nepriimsi teisingo sprendimo.“

G. Kievinas ir A. Paulauskas dar praėjusio sezono A diviziono finalo ketverte stovėjo skirtingose barikados pusėje. Tuomet Ukmergės „Vilkmergę“ treniravęs G. Kievinas pusfinalyje netikėtai 103:102 per pratęsimą nukovė A. Paulausko vadovaujamą sostinės ekipą ir kovojo šalies čempionato finale.

2018-2019 m. „Vilkmergė“ tapo malonia staigmena krepšinio pasaulyje, tačiau jame kelią pirmyn besiskinančiam G. Kievinui dabar teko naujas iššūkis – „Kibirkšties-MRU“ bendruomenė laukia auksinių rezultatų. Pirmojo titulo vilnietėms pasiekti nepavyko, tačiau komanda toliau yra nenugalima A divizione, savaitgalį Rygoje laukia kovos Baltijos čempionato finalo ketverte.

Pastarojo pusfinalyje vilnietės vėl susitiks principinėmis varžovėmis „Aisčių-LSMU“ komanda, pernai pasiekusiomis Baltijos lygos finalą. Tąkart „Kibirkštis-MRU“ pasidabino bronza.

„Norint augti visada turi turėti iššūkių. Pernai būdavo lengviau tuo, kad į kiekvienas rungtynes eini įkąsti favoritams, tavęs neslegia įtampa. Galbūt dėl to tas pasirodymas daugumai buvo sensacingas. Iš kitos pusės, mes kaip šeimyna turėjome gerą atmosferą ir kartu nužygiavome ant pjedestalo. Dabar situacija – kitokia, šitas klubas Lietuvoje – elitinis, keliami tikslai – maksimalūs. Tai nebėra tas pats, kas buvo pernai – tiesiog eiti kautis ir kaip pasiseks, taip pasiseks. Čia jau vis tiek yra įtampa ir visai kitoks spaudimas. Reikia su tuo dirbti, man tai taip pat yra naujovė“, – kalbėjo G. Kievinas.

Naujose pareigose sostinės klube specialistas dviem užtikrintomis pergalėmis: „Kibirkštis-MRU“ A divizione 90:52 susitvarkė su Klaipėdos „Neptūnu“ ir 67:49 pranoko „Kibirkštį-VKM“.

Jam iki sezono pabaigos asistuos į komandą grįžusi Vita Kuktienė, stojusi į žaidžiančiosios asistentės pareigas.

Informacija: Lukas Malinauskas/moterulyga.lt