BIG-24734Vilniaus „Kibirkštis-VIČI“ Lietuvos moterų krepšinio lygos čempionato lyderių dvikovoje namuose panaikino 13 taškų deficitą ir po pratęsimo nugalėjo Kauno r. „Hoptrans-Sirenas“ rezultatu 77:72 (15:19, 13:22, 23:11, 13:12, 13:8). Laimėjusios 14-ąsias rungtynes iš eilės šalies čempionės Kauno r. krepšininkes turnyro lentelėje lenkia jau trejomis pergalėmis.

Kornelijos Balčiūnaitės ir Santos Okockytės vedamos „Hoptrans-Sirenos“ puikiai pradėjo rungtynes ir pirmojo kėlinuko viduryje susikrovė 7 taškų pranašumą – 6:13. Legionierių Ievos Krastinos ir Sofijos Aleksandravičiaus pastangomis sostinės komanda priartėjo vieno metimo atstumu per porą minučių, išnaudojusi viešnių klaidas.

Banguoto antrojo kėlinuko pradžioje „Hoptrans-Sirenos“ vėl nutolo saugiu atstumu po Mildos Sauliūtės dvitaškio – 15:23. Tačiau, likus jame žaisti 3 minutes, komandas teskyrė 3 taškai, o treneris Linas Šalkus buvo priverstas prašyti minutės pertraukėlės. Po jos viešnios sužaidė puikią atkarpą ir ilsėtis išėjo susikrovusios dviženklę persvarą – 28:41.

Trečiojo kėlinuko pradžioje viešnių stovykloje kilo pirmasis pavojaus signalas, kai ketvirtąją pražangą, stabdydama Liną Pikčiutę, gavo K.Balčiūnaitė ir buvo priversta sėsti ant atsarginių suolelio. Skirtumui ėmus mažėti, „Hoptrans-Sirenos“ problemos nesibaigė: per keliolika sekundžių trečiąją ir ketvirtąją pražangą užsidirbo S.Okockytė, tačiau ji liko aikštelėje. Nepaisant didžiulių Kauno r. krepšininkių pastangų, ketvirčio pabaigoje Sofija Aleksandravičius baudos metimais išlygino rezultatą – 49:49.

Puikiai rungtyniavusios „Hoptrans-Sirenos“ ketvirtojo kėlinuko viduryje įgijo 8 taškų pranašumą – 56:64. Tačiau dėl surinkto pražangų limito rungtynes baigė ir K.Balčiūnaitė ir S.Okockytė. Likus pusantros minutės iki ketvirčio pabaigos, I.Krastina perėmė kamuolį ir pelnė taškus su varžovės pražanga. Po baudos metimo rezultatas tapo lygus – 64:64.

Pratęsimo metu akivaizdžią ūgio persvarą ir ilgesnį  suolelį turėjusi „Kibirkštis-VIČI“ po ilgos pertraukos vėl išsiveržė į priekį ir pergalės iš rankų nepaleido.

Nugalėtojoms H.Meršon pelnė 15, V.Kuktienė – 13, L.Pikčiutė – 11 (15 atk. kamuolių) taškų.

„Hoptrans-Sirenoms“ S.Okockytė įmetė 16 (7 atk. kamuoliai, 5 rez. perdavimai), R.Žemantauskaitė-Matlašaitienė – 14, M.Sauliūtė ir K.Balčiūnaitė – po 11 taškų.