BIG-24393Vilniaus „Kibirkšties-VIČI“ komanda tęsia pergalingą pasirodymą Baltijos moterų krepšinio lygoje (BWBL). Lietuvos čempionės „Elito B grupės“ rungtynėse namuose 89:54 (21:11, 24:9, 23:20, 21:14) sutriuškino Talino „Eclex/1182” komandą iš Estijos ir iškovojo antrąją pergalę. Dvi pergales per pat mačų iškovojusios „Kibirkšties-VIČI“ krepšininkės pakilo į pirmą vietą keturių komandų turnyro lentelėje. Tiek pat taškų turinčios, tačiau vieneriomis rungtynėmis daugiau sužaidusios, „Udominate Basket“ iš Švedijos – antros.

Antrą nesėkmę per trejas rungtynes patyrusios Estijos krepšininkės – trečios. B grupėje kol kas nei vienų rungtynių nežaidė Minsko „Horizont“ ekipa iš Baltarusijos.

„Kibirkštis-VIČI“ jau mačo pradžioje spurtavo 7-0 ir netrukus įgijo dviženklį pranašumą (11:1). Viešnio iš Estijos kėlinio viduryje šiek tiek sumažino atsilikimą (15:8), tačiau po dešimties minučių kovos švieslentėje vėl degė dešimties taškų skirtumas (21:11). Pirmame ketvirtyje estės padarė 7 klaidas, o lietuvės neklydo.

Antrasis kėlinys klostėsi pagal panašų scenarijų, vilnietės lengvai rinko taškus, o estės sunkiai skynėsi kelią link lietuvių krepšio. Antroje ketvirčio dalyje atsirišo rankos „Kibirkšties-VIČI“ snaiperėms. Jos vieną po kito siuntė tolimus metimus ir skirtumas padidėjo iki 25-ių taškų (45:20).

Antrą rungtynių pusę Vilniaus komanda pradėjo lėčiau ir estės šiek tiek sumažino atsilikimą (58:38), tačiau netrukus „Kibirkštis-VIČI“ susigrąžino turėtą pranašumą, o paskutinę sekundę pataikytas Eglės Šniokaitės tritaškis persvarą padidino iki 28-ių taškų (68:40).

Ketvirto kėlinio pradžioje skirtumas pasiekė jau 30 taškų (70:40). Ketvirčio pabaigoje trauma patyrė Marina Solopova, rimtų problemų pavyko išvengti, tačiau treneriai nusprendė nerizikuoti.

„Kibirkšties-VIČI“ komandos vyriausioji trenerė Jurgita Štreimikytė-Virbickienė visoms 11 registruotų krepšininkių laiką aikštėje padalino beveik po lygiai.

„Kibirkšties-VIČI“ komanda laimėjo kovą po krepšiais (46/40) ir beveik keturis kartus mažiau suklydo (6/22).

Rezultatyviausiai nugalėtojų gretose žaidė Sofija Aleksandravicius (9 atk. kam.) ir Mantė Kvederavičiūtė. Puolėjos pelnė po 15 taškų.

Vita Kuktienė ir Hollie Mershon įmetė po 10 taškų, Greta Šniokaitė – 8, Eglė Šniokaitė ir Rima Valentienė po 7, Lina Pikčiutė – 6 (7 atk. kam.), Ieva Šimkutė (9 atk. kam.) ir Ieva Krastina po 5, Marina Solopova – 1 (5 rez. per.).

„Eclex/1182” komandoje Heila Rosenfeldt pelnė 14 taškų, o Mailis Pokk surinko 12.

Kitas rungtynes „Kibirkšties-VIČI“ komanda žais šeštadienį (02-22). Vilniaus ekipa Mykolo Romerio universiteto sporto salėje (Ateities g. 20) priims Kauno rajono „Hoptrans-Sirenų“ ekipą. Lietuvos čempionato mačo pradžia 16:30 val. Įėjimas nemokamas.