Vilniaus „Kibirkšties-VIČI-IKI“ moterų krepšinio komanda pergale pradėjo Lietuvos krepšinio lygos kovas (LMKL). Sostinės ekipa Vilniaus miesto derbyje 105:53 (12:17, 32:15, 30:11, 31:10) nugalėjo lygoje debiutavusią Vilniaus krepšinio mokyklos pagrindu sudarytą „Jaunųjų talentų“ komandą.

Kibirkstis-VICI-IKI Vilnius women basketball team started the season of Lithuanian Women Basketball League (LMKL) with a win. Another Vilnius team Jaunieji talentai was beaten with the score 105:53 (12:17, 32:15, 30:11, 31:10). It was a league debut for Jaunieji talentai team, which is based on the players of Vilnius basketball school.

Rungtynes energingiau pradėjo Vilniaus KM auklėtinės, kurios pirmo kėlinio viduryje į priekį išsiveržė šešiais taškais (11:5). Nors „Kibirkšties-VIČI-IKI“ komanda, daugiausiai Linos Pikčiutės pastangomis, bandė išlyginti rezultatą, tačiau „Jaunųjų talentų“ krepšininkės atlaikė šturmą ir po pirmo kėlinio pirmavo (17:12).

Antrą ketvirtį „Kibirkšties-VIČI-IKI“ ekipa pradėjo galingiau ir jau sužaidus minutę po Gretos Šniokaitės ir Ievos Prėskienytės taškų išsiveržė į priekį (18:17). Tik antrame kėlinyje šeimininkių gretose pasirodžiusi Celeste Trahan-Davis ėmė dominuoti po abiem krepšiais ir Lietuvos vicečempionės nutolo (32:23). Likus dviems minutėms komandas pirmą kartą skyrė dviženklis taškų skirtumas (39:29), o po paskutinę sekundę pataikyto Vitalijos Vaščiūnaitės tritaškio „Kibirkšties-VIČI-IKI“ komanda susikrovė dvylikos taškų pranašumą (44:32).

Trečiajame kėlinyje sąlygas ir toliau diktavo „Kibirkšties-VIČI-IKI“ komanda. Sužaidus keturias minutes po Vitos Kuktienės tritaškio skirtumas šoktelėjo iki dvidešimties (56:36). Vilniaus KM auklėtinės sunkiai rinko taškus, o labiau patyrusi šeimininkių komanda didino pranašumą. Po Mantės Kvederavičiūtės tritaškio komandas jau skyrė trisdešimt taškų (74:43).

Ketvirtame kėlinyje ir toliau viskas klostėsi pagal panašų scenarijų. Po V.Kuktienės penkių taškų iš eilės skirtumas tapo keturiasdešimt taškų (89:48), o po G.Šniokaitės dvitaškio pasiekė ir penkiasdešimt (98:48). Šimtąjį tašką pelnė M.Kvederavičiūtė, o galutinis teisėjo švilpukas užfiksavo „Kibirkšties-VIČI-IKI“ komandos pergalę 105:53.

Rezultatyviausiai nugalėtojų gretose žaidė Lina Pikčiutė. Vidurio puolėja per 23 minutes pelnė 17 taškų, atkovojo 8 kamuolius ir atliko 2 rezultatyvius perdavimus. Greta Šniokaitė įmetė 16 taškų, Vita Kuktienė – 15, Celeste Trahan-Davis – 13, Mantė Kvederavičiūtė – 11, Vitalija Vaščiūnaitė – 8, Ieva Prėskienytė – 7 (9 atk. kam.), Rima Valentienė (6 rez. per.), Sakellie Daniels (9 per., 7 rez. per.) ir Kristina Alminaitė po 5, o Kristina Vengrytė – 3.

„Kibirkšties-VIČI-IKI“ komandoje dėl traumų nežaidė Eglė Šniokaitė, Sigita Galdikaitė ir Indrė Dudėnaitė.

„Jaunųjų talentų“ komandoje Laura Juškaitė įmetė 11 taškų.

„Šiomis rungtynėmis nesu patenkintas. Komanda pirmus du kėlinius žaidėme labai prastai, todėl teko griežtai pasikalbėti per pertrauką,  – teigia „Kibirkšties-VIČI-IKI“ vyriausiasis treneris Tadas Stankevičius. – Mums buvo nesvarbus rezultatas, turėjome savo uždavinius ir juos norėjome spręsti. Tačiau merginos nenusiteikė kovai. Tikrai esu nepatenkintas. Bausmes už šias rungtynes atidirbsime treniruočių metu“.

„Rungtynių pradžia mums tikrai nesusiklostė taip, kaip norėjome, – teigė „Kibirkšties-VIČI-IKI“ žaidėja Rima Valentienė. – Tikimės šias klaidas ištaisyti ir kitose rungtynėse galingai žaisime nuo pat mačo pradžios. Šįkart susitikimo pradžioje nepataikėme kelių savo metimų ir tai mus išmušė iš vėžių“.

Kitas rungtynes „Kibirkšties-VIČI-IKI“ komanda žais šeštadienį. Tai bus rungtynės Kauno rajone su „Hoptrans-Sirenų“ komandą.

Center Lina Pikciute was the leading scorer of Kibirkstis-VICI-IKI. L. Pikciute scored 17 points, got 8 rebounds and 2 assists in 23 minutes. Greta Sniokaite added 16 points, Vita Kuktiene – 15, Celeste Trahan-Davis – 13, Mante Kvederaviciute – 11, Vitalija Vasciunaite – 8, Ieva Preskienyte – 7 (9 rebounds). Rima Valentiene (6 assists), Sakellie Daniels (9 steals, 7 assists) and Kristina Alminaite scored 5 points each. Kristina Vengryte cuncludes the list with 3 points.

“I am not happy with this match. First half we played very weak so we had a harsh talk during the break, – said the headcoach of Kibirkstis-VICI-IKI Tadas Stankevicius. – We did not care about the result, we had our own tasks and wanted to work with them. Girls did not have the right mindedness. I am really not happy. Girls will get their punishment in the training“.