BIG-80145Vilniaus „Kibirkšties-VIČI“ moterų krepšinio komanda pradėjo 2014-2015 metų sezoną. Pirmose Lietuvos moterų krepšinio lygos rungtynėse, Mykolo Romerio universiteto sporto salėje, šalies čempionės 86:26 (21:12, 24:6, 22:3, 19:5) sutriuškino „Šiaulių-Universiteto“ krepšininkes ir į savo sąskaitą įsirašė pirmąją pergalę.

Lygi kova šiame mače laikėsi tik pirmas penkias minutes, ketvirčio pabaigoje „Kibirkšties-VIČI“ komanda įgijo 9 taškų persvarą (21:12). Antrame kėlinyje sostinės krepšininkės dar labiau suaktyvino savo gynybą, varžovėms leido pelnyti vos 6 taškus, o pačios puikiai rungtyniaudamos puolime susikrovė 27 taškų pranašumą (45:18).

Trečiame kėlinyje „Kibirkšties-VIČI“ komanda nemažino apsukų. Sostinės klubo aukštaūgės karaliavo po krepšiais, Šiaulių komanda per ketvirtį surinko vos 3 taškus ir po pusvalandžio kovos komandas skyrė 46 taškai. Paskutinis rungtynių kėlinys buvo tik formalumas, Vilniaus komandos krepšininkės sprendė uždavinius ir iškovojo pergalę 60 taškų skirtumu (86:26).

„Sezono startas buvo ganėtinai lengvas, tačiau, manau, tai bus tik vienos tokios rungtynės moterų lygoje, – teigė „Kibirkšties-VIČI“ komandos vyriausioji trenerė Jurgita Štreimikytė-Virbickienė. – Kitos komandos bus daug stipresnės, o rungtynės intensyvesnės. Šįkart antroje rungtynių dalyje stengėmės žaisti greičiau, buvo gražių akimirkų, kamuolys „vaikščiojo“, tačiau šiuo metu matau daugiau neigiamų dalykų nei teigiamų. Negalima teigti, jog mūsų buvo itin gera gynyba, greičiau, Šiaulių krepšininkės tik susirinkusios dar negalėjo sėkmingai žaisti puolime. Didžiausia problema, kad negalime treniruočių metu žaisti penkios prieš penkias, trūksta susižaidimo ir viena kitos supratimo.

„Kibirkšties-VIČI“ komanda užtikrintai laimėjo kovą po krepšiais (53/34), atliko daugiau rezultatyvių perdavimų (24/6) ir blokavo daugiau metimų (14/1).

Naudingiausiai nugalėtojų gretose žaidė Chastity Reed. Puolėja per 27 minutes pelnė 18 taškų (8/13 dvitaškiai, 2/3 baudos), atkovojo 12 kamuolių, atliko 6 rezultatyvius perdavimus ir surinko 28 naudingumo balus.

Eglė Šniokaitė įmetė 14 taškų, Daugilė Šarauskaitė – 12 (9 atk. kam., 8 blk., 25 naud. bal.), Vita Gorobets ir Vita Žilinskaitė (4 blk.) po 11, Ny Hammonds – 9 (6 rez. per., 5 per.), Justina Kraujūnaitė – 6 (6 rez. per.), Vitalija Kaminskytė – 5 (12 atk. kam., 8 per., 5 kld.).

„Kibirkšties-VIČI“ komandai šiame mače negalėjo padėti vidurio puolėja Ieva Šimkutė, kuri sveiksta po kelio operacijos ir susirgusi Akvilė Vitunskaitė.

„Šiaulių-Universiteto“ komandoje Aistė Tamutytė įmetė 9 taškus, o Ugnė Dragūnaitė – 7.

Kitas rungtynes sostinės komanda žais po savaitės, kai spalio 17 dieną Marijampolėje kausis su save finale jau reginčia „Sūduvos“ komanda.