DID-18783Rengtis 2015 metų Europos krepšinio čempionatui į Lietuvos moterų rinktinę pakviestos 17 krepšininkių, tačiau kai kurios jų gali nepasirodyti dėl traumų. Nežinomybė gaubia ir vyriausią trenerį – Mantas Šernius prie komandos gali prisijungti tik prieš pat čempionato pradžią. Lietuvos moterų krepšinio rinktinėje ir toliau dirbs Vilniaus „Kibirkšties-VIČI“ komandos trenerė Jurgita Štreimikytė-Virbickienė.

„Ji pažįsta mano krepšinio braižą ir tikrai turės daug darbo“, – pripažįsta M. Šernius.

Pernai lietuvės iškovojo teisę su kitomis 19 stipriausių Europos rinktinių kautis ne tik dėl Senojo žemyno trofėjaus, bet ir patekimo į 2016 metų Rio de Žaneiro olimpines žaidynes. Būtent tokį tikslą kelia ir Lietuvos krepšinio federacija (LKF). Tam reikėtų patekti į Europos čempionato finalą arba užimti 3-5 vietas, kurios suteikia teisę dalyvauti papildomoje atrankoje.

„Yra istorinis šansas patekti į olimpines žaidynes, todėl pradėkime nuo to. Merginos praėjusiais metais turėjo gerą atranką – viską parodys rezultatai ir tikimės geriausio“, – sako LKF generalinis sekretorius Mindaugas Špokas.

Šiais metais į rinktinę kviečiamas praėjusių metų branduolys, iškovojęs teisę žaisti čempionate.

„Rinktinę sudaro didelis branduolys praėjusių metų komandos, kadangi žaidėjos savo žaidimu nusipelnė, kad vėl būtų kviečiamos šiais metais“, – mano vyriausias treneris M. Šernius.

Pasirengimą čempionatui mūsiškės pradės gegužės 4-23 d. Druskininkuose, vėliau vyks į Prancūziją ir galiausiai grįš į Kėdainius, kur sužais paskutines kontrolines rungtynes. Lietuvės sužais po dvejas rungtynes su Ukraina, Baltarusija, Kinija ir po kartą su Prancūzija, Švedija, Graikija ir Latvija.

„Europos čempionatas nusimato tikrai kovingas, kadangi nebus nei vienos komandos kuri atvažiuos nusiteikusi nerimtai. Komandos vadovų per pasiruošimo laikotarpį paprašiau, kad susitartų su kuo stipresnėmis komandomis. Varžovės tikrai pajėgios ir turbūt galva aukštesnės už mus, bet čempionate jausimės taip pat“, – mano M. Šernius.

Tarp kandidačių yra ir 17-metė puolėja Laura Juškaitė, šį sezoną puikiai rungtyniavusi Lietuvos moterų krepšinio lygoje ir sezoną baigusi „Kibirkšties-VIČI“ komandoje.

„Laurą pakvietėme, kad pajaustų moterų rinktinę, pamatytų, kas jos laukia ateityje. Ji labai perspektyvi, turi didelį potencialą”, – sakė M.Šernius.

Didžiausias klaustukas rinktinėje gaubia dvi žaidėjas, atsigaunančias po traumų – Gabrielę Gutkauskaitę ir Mantę Kvederavičiūtę. Jų likimą nuspręs daktaras. Daug klausimų ir dėl paties M. Šerniaus, kuris treniruoja vyrų Pasvalio „Pieno žvaigždių“ ekipą, rungtyniaujančią Lietuvos pirmenybėse. Jau aišku, kad ši komanda pateks į atkrintamas varžybas. Jeigu ir čia ji žais sėkmingai, M. Šernius prie komandos prisijungs tik atėjus Europos pirmenybėms. Šią problemą mėgins spręsti trenerio asistentė Jurgita Štreimikytė-Virbickienė, vadovausianti ekipai pasiruošimo cikle.

Ekipoje bus ir su žaidėjomis individualiai dirbs dar du treneriai – Steponas Kairys ir Vytautas Valiulis. Šiais metais nepadės Marijonas Petravičius, kuris treniruoja vaikus Jungtinėse Amerikos Valstijose (JAV).

M. Šernius tikisi, kad rinktinę į priekį temps sėkmingai užsienyje rungtyniaujančios Gintarė Petronytė, Kamilė Nacickaitė ir Lina Pikčiutė. Komandoje jis tikisi turėti ir Sandrą Linkevičienę, praėjusiais metais patyrusią traumą.

„Sandra yra moterų rinktinės kumštis, tai žaidėja, kuri kai būna sunku, suburia komandą ir sunkiais momentais tempia ją paskui save. Man jos reikėjo ir praėjusiais metais“, – viliasi strategas.

2015 metų Europos moterų krepšinio čempionatas vyks Vengrijoje ir Rumunijoje, birželio 11-28 dienomis. Mūsiškės rungtyniaus D grupėje, kartu su šeimininkėmis vengrėmis, slovakėmis, švedėmis ir ispanėmis

Lietuvos moterų krepšinio rinktinės kandidatės:

1. Sandra Linkevičienė (1982, 175, gynėja, Utenos „Utena“)

2. Inesa Visgaidautė (1991, 168, gynėja ,„Chemat Basket Konin“, Lenkija)

3. Gabrielė Gutkauskaiktė (1990, 175, gynėja, „Utena“)

4. Santa Okockytė (1992, 175, gynėja, Marijampolės „Sūduva“)

5. Greta Šniokaitė (1991, 175, gynėja, „Utena“)

6. Kamilė Nacickaitė (1989, 182, gynėja, Stambulo „Universitesi“, Turkija);

7. Marina Solopova (1990, 180, gynėja, Klaipėdos „Fortūna“);

8. Laura Juškaitė (1997, 186, puolėja, Vilniaus „Kibirkštis-VIČI“);

9. Mantė Kvedaravičiūtė (1990, 180, puolėja, Umeo „Udominate Basket“, Švedija);

10. Lina Aglinskaitė (1987, 182, puolėja, „Fortūna“);

11. Vita Kuktienė (1980, 186, puolėja, Žironos „Spar Citylift“, Ispanija);

12. Eglė Šulčiūtė (1985, 190, puolėja, „Utena“);

13. Monika Grigalauskytė (1992, 188, puolėja, „Fortūna“);

14. Giedrė Paugaitė (1990, 188, puolėja, Minsko „Cmoki-Minsk“, Baltarusija),

15. Eglė Šikšniūtė (1991, 198, vidurio puolėja, „Utena“);

16. Lina Pikčiutė (1990, 196, vidurio puolėja, Umeo „Udominate Basket“, Švedija);

17. Gintarė Petronytė (1989, 195, vidurio puolėja, Krokuvos „Wisla Can-Pack“, Lenkija).

Vyr. treneris: Mantas Šernius

Trenerė: Jurgita Štreimikytė-Virbickienė

Treneris: Steponas Kairys

Treneris: Vytautas Valiulis

Fizinio rengimo treneris: Sigitas Kavaliauskas

Gydytojas: Gediminas Tankevičius

Masažuotoja: Miglė Achramavičienė

Administratorius: Valdas Gecevičius

Informacija: Mažvydas Laurinaitis/DELFI.lt