10303759_10152487622620337_7227928707522009996_nKontrolinių rungtynių ciklą Lietuvos moterų krepšinio rinktinė vakar Kėdainiuose baigė pergale prieš kaimynes latves 82:68 (21:17, 24:17, 18:25, 19:9). Jau sekmadienį prasidės kovos dėl teisės kitąmet rungtyniauti Europos čempionate. „Manau, kad generalinė repeticija pavyko. Pirmuosius du kėlinius labai gerai kontroliavome žaidimą, merginos žaidė agresyviai, užsidegusios. Buvo labai gerai, kai po pertraukos varžovės ėmė gintis aikšte, ko iš esmės negavome patirti prieš tai.

Merginos puikiai susitvarkė su užduotimi, nors iš pradžių matėsi, jog patirties puolant prieš aikštę trūksta“, – po rungtynių sakė Lietuvos moterų krepšinio rinktinės vyr. treneris Mantas Šernius.

Sunkiai varžovėms sustabdoma buvo Kamilė Nacickaitė. Ji pelnė 18 taškų (1/1 dvitaškio, 3/3 tritaškio, 7/8 baudų metimų), atliko 4 rezultatyvius perdavimus ir atkovojo 4 kamuolius.

Gintarė Petronytė įmetė 15 taškų, Eglė Šulčiūtė – 12 (4/5 tritaškių).

Aikštėje pasirodė ir visos keturios žaidėjos, kurios praėjusiame sezone vilkėjo Vilniaus „Kibirkšties-VIČI“ komandos aprangą.

Marina Solopova per 30 minučių pelnė 9 taškus ir atkovojo 3 kamuolius, Lina Pikčiutė per 14 minučių surinko 4 taškus ir sugriebė 6 atšokusius kamuolius, Mantė Kvederavičiūtė per pelnė 4 taškus ir atliko rezultatyvų perdavimą,  o Vita Kuktienė pelnė 3 taškus ir atliko 2 rezultatyvius perdavimus.

Latvijos rinktinėje rezultatyviausia buvo 16 taškų įmetusi Aija Putninia.

Pirmąsias atrankos į Europos čempionatą rungtynes Lietuvos rinktinė žais sekmadienį toje pačioje Kėdainių arenoje su Makedonijos nacionaline rinktine. Be jos dėl teisės rungtyniauti kitąmet Vengrijoje lietuvės kovos su Didžiosios Britanijos ir Belgijos rinktinėmis.

„Peržiūrėjus varžovių įrašus kol kas pajėgiausios man atrodo belgės. Todėl labai gerai, kad šiandien latvės gynėsi aikšte, nes taip mėgsta žaisti belgės“, – sakė M.Šernius.

Visas atrankos namų rungtynes Lietuvos rinktinė žais Kėdainiuose – birželio 8, 15 ir 22 dienomis. Aistruoliai raginami aktyviai palaikyti nacionalinę šalies rinktinę, jų laukia pramogos, žaidimai ir galimybė laimėti vertingų prizų.

Nuotraukos autorius: Ray Vyšniauskas