7 (2)Šeštadienį Vengrijos sostinėje ištraukti 2015 metų Europos moterų krepšinio čempionato burtai, dvidešimt Senojo žemyno komandų suskirstę į keturias grupes. Lietuvos nacionalinės moterų rinktinės varžovėmis pirmajame pirmenybių etape D grupėje Šoprone bus nugalėtojos titulą ginanti Ispanija, Slovakija, Vengrija ir Švedija.

„Mūsų grupės favoritės yra Ispanija ir Švedija, tačiau nedera nuvertinti ir šeimininkių. Burtai nei palankūs, nei nepalankūs. Viskas priklausys nuo mūsų, nuo to, kas atvažiuos į rinktinę, kaip mūsų krepšininkėms klostysis sezonas. Tačiau aišku, kad turime galimybių patekti į kitą etapą“, – burtus įvertino Lietuvos moterų rinktinės vyriausiasis treneris Mantas Šernius.

A grupėje Timišoaroje varžysis 2013 metų vicečempionės Prancūzijos krepšininkės, Rumunijos, Ukrainos, Čekijos bei Juodkalnijos ekipos.

B grupėje Oradioje rungtyniaus Turkijos, Italijos, Graikijos, Lenkijos ir Baltarusijos krepšinio rinktinės.

C grupėje Sombathėjuje žais Serbijos, Kroatijos, Rusijos, Latvijos bei Didžiosios Britanijos krepšininkės.

Trys geriausios kiekvienos grupės komandos tęs kovą dėl pirmenybių medalių E bei F grupėse Debrecene ir Dėre. Į finalinį etapą Budapešte pateks keturios geriausios E bei F grupių komandos.

2015 metų Senojo žemyno moterų krepšinio pirmenybės birželio 11-28 dienomis vyks Vengrijoje ir Rumunijoje.

Informacija: DELFI.lt
Nuotrauka: Augustas Didžgalvis