BIG-85432Lietuvos moterų krepšinio lygoje (LMKL) dramatišką pergalę namuose iškovojo Vilniaus „Kibirkštis-VIČI“ (7/4), kuri rezultatu 64:60 (19:16, 10:23, 8:15, 27:6) palaužė Kauno rajono „Hoptrans-Sirenas“ (3/8).

Pirmajame ketvirtyje „Kibirkštis“ išlaikė nedidelį atotrūkį ir įpusėjus ketvirčiui pirmavo rezultatu 13:7. Atkarpą 6:0 sužaidusios „Sirenos“ varžoves pasivijo (13:13), tačiau aplenkti nesugebėjo. Po pirmųjų dešimties minučių vilnietės išlaikė 3 taškų pranašumą – 19:16.

Antrąjį ketvirtį spurtu 13:0 pradėjo „Sirenos“ ir po taiklių Rasos Žemantauskaitės-Matlašaitienės ir Akvilės Baronėnaitės metimų susikrovė jau dviženklį pranašumą – 29:19. Sėkmingas Anos Baletič žaidimas leido „Kibirkščiai“ kiek priartėti ir sumažinti atsilikimą – 26:31. Visgi kėlinį sėkmingiau baigė kaunietės ir prieš ilgąją pertrauką išlaikė 10 taškų persvarą – 39:29.

Trečiajame ketvirtyje po A. Baronėnaitės taškų „Sirenų“ pranašumas šoktelėjo iki 13 taškų – 47:34, o vėliau kaunietės pranašumą padidino ir iki 17 – 52:35. Nors ketvirtį sėkmingu prasiveržimu baigė Eglė Šniokaitė, tačiau tai „Kibirkšties“ atsilikimo nesumažino – 37:54.

Nors atrodė, kad paskutinis ketvirtis jau nieko nelems, „Kibirkštis“ spurtavo 19:2 ir pasivijo varžoves – 56:56. Paskutinėmis minutėmis kova vyko taškas į tašką, o ekipos taškus rinko baudos metimais. Likus žaisti 24 sekundes, Justina Kraujūnaitė pataikė svarbų baudos metimą ir išvedė „Kibirkštį“ į priekį – 61:60. Prie baudų metimo linijos stojusi Kornelija Balčiūnaitė turėjo galimybę rezultatą išlyginti bei leisti „Sirenoms“ išsiveržti į priekį, tačiau abi baudos skriejo pro šalį. Tašką šiame mače padėjo E. Šniokaitė, kuri realizavo abu baudos metimus ir leido „Kibirkščiai“ švęsti pergalę rezultatu 64:60.

„Kibirkštis-VIČI“E.Šniokaitė 16, I.Šimkutė (6/8 dvitaškiai, 14 atk. kam., 28 naud. bal.) ir A.Baletič po 15.

„Hoptrans-Sirenos“R.Žemantauskaitė-Matlašaitienė (8/16 dvitaškiai, 6/6 baudų metimai, 29 naud. bal.), A.Baronėnaitė (0/6 tritaškiai, 9 atk. kam.) 12, K.Balčiūnaitė (10 atk. kam., 18 naud. bal) 9.