Birštone nuaidėjo „Betsafe-Baltijos lygos“ finalas, kuriame tris kėlinius kontroliavusi žaidimą Vilniaus „Kibirkštis“ 68:69 (21:15, 23:19, 15:15, 9:20) nusileido Rygos TTT.

Vilniaus klubas paskutinį kartą Baltijos lygoje triumfavo 2013-2014 m. sezone.

Pirmaisiais taškais apsikeitė Justina Miknaitė ir Kate Vilka – 2:2. Pusę kėlinio virė kova taškas į tašką, tuomet Gintarė Mažionytė ir Rachel Theriot smeigdamos po tritaškį iniciavo spurtą 10:0 ir leido vilnietėms susikrauti solidų 9 taškų pranašumą (19:10). Kėlinio pabaigą apkartino kapitonės, Gabrielės Šulskės, kelio sumušimas. Atlikus priverstinį keitimą skirtumas ištirpo iki 6 taškų (21:15).

Kėlinį tolimu šūviu pradėjo TTT ir skirtumas sumažėjo iki 3 taškų (21:18). Vis tik G. Kievino auklėtinės nepasimetė ir surengė dar vieną šturmą. Sužaidus 6 antrojo kėlinio minutes, sostinės krepšininkės įgijo rekordinę 14 taškų persvarą (38:24). Latvės prigesino vilniečių spurtą (41:34), tačiau G. Mažionytė aidint ketvirčio sirenai smeigė tritaškį ir nuo oponenčių išlaikė solidų atstumą – 44:34.

Antrąja rungtynių dalį pelnydama 5 taškus paeiliui (49:34) sėkmingiau pradėjo „Kibirkštis“, tačiau visą ketvirtį ant parketo virė kieta kova. Nors kova vyko taškas į tašką, G. Kievino auklėtinės išlaikė kontrolę ir neišbarstė susikrauto pranašumo 59:49.

Lemiamą ketvirtį Rygos TTT pradėjo ant bangos ir sugrąžino finalui intrigą išlygindamos rezultatą – 66:66. Likus žaisti 2 minutes Birštono arenoje darėsi vis karščiau. G. Šulskė realizavo baudos metimą ir išvedė savo ekipą į priekį – 67:66. Likus žaisti 32 sekundes latvės prametė tolimą metimą, o kitoje aikštelės pusėje subaudavo Šulskę, kuri vėl realizavo vieną baudos metimą 68:69, tačiau paskutinę ataką G. Baško smeigė tritaškį iš kampo ir persverė finalo rezultatą savo komandos naudai – 68:69. „Kibirkštis“ per 1,7 sek. nesuregnė rezultatyvios atakos.

Naudingiausiai vilniečių gretose rungtyniavo Gintarė Petronytė pelniusi 23 taškus, atkovojusi 13 kamuolių, atlikus 2 rezultatyvius perdavimus ir išprovokavusi 6 pražangas.

„Kibirkštis“: G. Petronytė 23, G. Mažionytė 12, G. Šulskė 9, R. Theriot 7.

TTT: K. Vilka 25, D. Cohen 18 (19 atk. kam.), V. Jasa 9.