Paskutinė „Kibirkšties“ komandos naujokė – klubas baigia komplektacijos darbus. Sostinės klubo vadovas padėjo parašą ant paskutinės sutarties su legioniere. Lietuvos čempionių gretas papildys gynėja Rachel Theriot atvykstanti Klivlendo.

28 metų 183 cm ūgio amerikietė praėjusiame sezone rungtyniavo Minsko „Tsmoki-Minsk“ ekipoje, kurioje Europos moterų krepšinio lygoje (EWBL) vidutiniškai per 29 min pelnydavo 14,8 taško, atkovodavo 5 kamuolius, atlikdavo 4,8 rez. perdavimo, perimdavo po 2,6 kamuolio ir rinkdavo po 16,4 naudingumo balo.

„Visada stengiuosi žaisti taip, kaip labiausiai tinka komandos schemai. Galiu būti lyderė, galiu būti pavojinga iš trijų taškų zonos, galiu sukurti geras situacijas komandos draugėms ir atlikti rezultatyvų perdavimą, – apie savo stiprybes pasakojo komandos naujokė R. Theriot. – Atvykstu į Vilnių, nes klubas rungtyniaus aukštame lygyje, o man tai nauja patirtis ir galimybė. Stengsimės laimėti kiekvienas rungtynes ir kaip komanda žaidžiame kokybišką krepšinį.“

Naujoji „Kibirkšties“ įžaidėja 2017, 2019 ir 2020 metais laimėjo Baltarusijos moterų krepšinio lygą, o 2017 (tapo naudingiausia Baltarusijos taurės žaidėja), 2018 ir 2020 m. laimėjo ir Baltarusijos taurės varžybas.

„Rachel rungtynių analizė paliko gerą įspūdį. Tai nestandartinė legionierė – žaidėja, žaidžianti komandai, mokanti sukurti situacijas kitoms komandos draugėms, galint susikurti geras situacijas sau. Gynyboje Rachel gali uždaryti tiek pirmos, tiek penktos pozicijos žaidėjas, o tai mums pridės variantų gynybos schemose. Manau, kad ji turės pranašumų prieš savo oponentes“, – naują pirkinį apibūdino vyr. treneris G. Kievinas.

Legionierė į Lietuvą atvyksta jau šią savaitę ir rugsėjo 5 dieną kartu su komanda pradės treniruočių procesą.

„Kibirkšties“ komandos dvyliktukas: Laura Juškaitė, Gintarė Petronytė, Gabrielė Šulskė, Gintarė Mažionytė, Gerda Raulušaitytė, Ugnė Sirtautaitė, Karolina Kazočiūnaitė, Livija Sakevičiūtė, Justina Miknaitė, Eglė Zabotkaitė, Justina Kraujūnaitė ir Rachel Theriot.