Vilniaus „Kibirkštis“ praėjusią savaitę Turkijoje pergalingai pradėjo batalijas moterų Europos taurės turnyre, įveikdamos Ankaros „Botaš“ ekipą. Pergalingą seriją vilnietės galėjo pratęsti Vilniuje prieš Ašdodo „Maccabi“ ekipą, tačiau lemiamomis akimirkomis mūsiškėms neužteko jėgų ir 64:76 sostinės krepšininkės patyrė pirmąjį pralaimėjimą antrajame pagal pajėgumą Europos moterų krepšinio turnyre.

Mūsiškės visą mačą su varžovėmis kovojo it su lygiomis. WNBA žaidžianti ir Izraelio komandos lydere esanti Shatori Walker-Kimbrough kone tris kėlinius tylėjo puolime, tačiau jos vaidmenį perėmė vidurio puolėja Kelani Brown, surinkus net 26 taškus.

„Aš galvoju, kad tai mums buvo sunkios rungtynės. Mače su Ašdodo ekipa didžiausia problema mums buvo zoninė gynyba, kuri mus išmušė iš vėžių. Mes neradome laisvų metimų ir dėl to, galvoju, pralaimėjome rungtynes“, – aiškino „Kibirkšties“ vyriausiasis treneris Gitautas Kievinas.

– Kas lėmė spurtą, padėjusį sugrįžti į rungtynes ketvirtajame kėlinyje? – žurnalistai klausė G. Kievino.

– Manau, kad šiek tiek pakeitėme patį puolimą. To pasėkoje atsidarė kai kurie metimai, bet gynyboje nesisekė stabdyti „Maccabi“ vidurio puolėjos Kelani Brown, kuri sumetė tuos taškus, kurių mes ir tikėjomės, ir nuo kurių galvojome, kad apsisaugosime. Viskas iš baudos aikštelės.

Prieš tokio lygio žaidėją negalime gintis tiesiai priešais ją. Tą per treniruotes akcentavome, kad turėsime gintis šiek tiek iš priekio, bet didžiąją rungtynių dalį leidome dominuoti tinkamose pozicijose. Fizinėmis galimybėmis ir  meistriškumu ji viską suvertė iš po krepšio.

– Minėjote, kad komandai problemų darė varžovių zoninė gynyba. Ar kažkiek nustebino, kad varžovės naudojo ir tiek ilgai naudojo zoninę gynybą?

–  Iš tikrųjų – nustebino. Žiūrėjome visas tris Izraelio lygos rungtynes, kuriose nė karto „Maccabi“ nestovėjo zonine gynyba. Prieš vengrių „Gior“ komandą taip pat nematėme aikštės gynybos, tad kažkiek išsimušėme, kad tokį laiką, apie 35 minutes, gal šiek tiek mažiau, prastovėjo aikštės gynyba. Bravo trenerių štabui, kuriems pasiteisino šitas dalykas.

– Jūsų komandą antrąjį mačą Europos taurėje padarė daug klaidų. Ar tai koncentracijos klaidos, ar patirties trūkumas? Kur yra didelio klaidų kiekio priežastys?

– Reikia paminėti, kad momentais yra koncentracijos stoka. Kažkiek perdegame, norėdamos kuo greičiau atsikratyti kamuolio. Neįvertiname situacijų, ką varžovės daro gynyboje.

Kitas momentas – mūsų komandoje yra trys žaidėjos, turinčios Europos taurės rungtynių patirties. Kažkiek klaidos yra pateisinamos, bet kai kurios klaidos buvo tikrai ne to lygio turnyrui.

– Ne kartą apie šią komandą buvo minimas kovingumas. Rungtynėse su „Maccabi“ komanda ne kartą grįžo į rungtynes. Kiek džiugina, kad komanda kovoja ir sugeba laikytis rungtynėse?

– Aš manau, kad mums neužtenka laikytis rungtynėse. Mergaitės tikrai gali žaisti. Aš manau, kad šiandien privalėjome iškovoti pergalę savo žiūrovų akivaizdoje. Negana to, įdėjome ir pasidarėme comeback‘ą (sugrįžome į rungtynes – aut. past.).

Kartais išeina tokios situacijos, kad pajuntame, jog komandą reikia traukti po vieną. Čia yra pagrindinė bėda. Dėl to mes išsimušame iš savo derinių, iš savo braižo. Išeina žvaigždžių dienos kontekstas – kas pagauna kamuolį, tas ir nori užbaigti ataką. Ne tokio lygio turnyre. Lietuvos čempionate, su visa pagarba, galbūt galima taip žaisti, bet tokiame lygyje tu visada būsi nubaustas.

Mūsų komanda ne tokio lygio, kokio yra varžovių žaidėjos, kurios rungtynių eigą gali išspręsti po vieną. Mes, jeigu nežaisime penkios, apie pergales bus sunku galvoti.

– Didžiąją mačo dalį tylėjo viena varžovių lyderių S. Walker-Kimbrough. Kaip vertinate gynybą prieš ją?

– Be abejo – tai yra didelis Justinos Miknaitės indelis. Iki šių rungtynių S. Walker-Kimbrough buvo rezultatyviausia komandos žaidėja. Bent jau tose vienose Europos taurės rungtynėse. Justina kuo puikiausiai susitvarkė ir tokio lygio žaidėjai leido užbaigti rungtynes toli nuo savo vidurkių. Aš manau, kad gynyba prieš ją veikė, bet atsidarė erdvės kitoms žaidėjoms ir turime, ką turime.

– Minėjote, kad varžovės yra aukšto lygio. Kiek pačiam yra smagu, kad į Vilnių atvažiuoja WNBA lygio žaidėjos ir kiek smagu ruoštis prieš tokio kalibro komandas?

– Lietuvos krepšiniui šito reikėjo. Labai smagu. Gal ne tiek, kiek pas „Rytą“ žiūrovų susirenka, bet matėme, kad pradžia yra ir tai yra nuostabu. Aš manau, kad ir merginoms žaisti apypilnėje arenoje žaisti yra smagu. Norėtųsi indelio iš daugiau žmonių, kurie galėtų prisidėti prie moterų krepšinio populiarinimo, bet šiai dienai turime, ką turime. Nespjauname į nieką ir dirbame toliau.