Vilniaus „Kibirkšties“ (1-1) krepšininkės ketvirtadienio vakarą Europos taurės namų rungtynėse surėmė ginklus su Ašdodo „Maccabi“ (1-1) iš Izraelio. Gerą kovą pademonstravusios šeimininkės 64:76 (15:20, 18:14, 13:17, 18:25) turėjo pripažinti „Maccabi“ pranašumą. Lietuvės patyrė pirmąjį pralaimėjimą Europos taurės F grupėje.

Rungtynes taikliu metimu atidarė Justina Miknaitė pelnydama du taškus su pražanga ir tai leido aikštės šeimininkėms didžiąją kėlinio dalį jaustis užtikrinčiau, tačiau ketvirčio pabaigoje varžovėms pradėjus žaisti zoną gynyboje – vilniečių puolimas sustojo, ko pasekoje „Maccabi“ spėjo atitrūkti 5 taškais (15:20).

Antrajame kėlinyje abejose aikštelės pusėse vyravo kova ir fiziškumas. Kėlinio pabaigoje Laura Juškaitė iniciavo vilniečių spurtą – smeigė tritaškį, po to asistavo rezultatyvų perdavimą Livijai Sakevičiūtei (30:32) ir visą kėlinio pabaigoje kvėpavo „Maccabi“ į nugarą, o ketvirtį paskutinę sekundę tolimu šūviu uždariusi Karolina Kazočiūnaitė sumažino lietuvių deficitą iki minimalaus – 33:34.

Antrosios dvikovos dalies starte sostinės klubo kapitonė Gabrielė Šulskė galingu prasiveržimu persvėrė rungtynių rezultatą (35:34), tačiau tuomet žaidimą į savo rankas perėmė varžovių lyderės Shatori Walker-Kimbrough ir Kalani Brown. „Maccabi“ gynėja smeigė trijų taškų metimą, K. Brown pridėjo kelis galingus metimus po krepšiu ir likus žaisti 3 minutes iki kėlinio pabaigos susikrovė 12 taškų pranašumą (38:50), kas privertė G. Kieviną stabdyti žaidimą. Po pertraukėlės vilnietės grįžo su kita energija – Eglė Zabotkaitė realizavo tolimą dviejų taškų metimą, Justina Miknaitė pridėjo dar du taškus ir pasibaigus kėliniui sumažino deficitą iki 5 taškų (46:51).

Lemiamą ketvirtį užtikrinčiau pradėjo varžovės, tačiau „Kibirkštį“ į priekį truktelėjo L. Juškaitė pelniusi 5 taškus, J. Miknaitė ir E. Zabotkaitė pridėjo dar po 2 taškus ir įpusėjus kėliniui sumažino atsilikimą atsilikimą iki 3 taškų (55:58). Deja, Ašdodo ekipa rado kuo atsakyti ir ketvirčio pabaigą vainikavo spurtu ir įgijo dviženklį pranašumą, kuriuo ir uždarė rungtynes rezultatu 64:76.

Lietuvių gretose galingai rungtyniavo Gintarė Petronytė, kuri per 35 minutes pelnė 18 taškų, atkovojo net 17 kamuolių ir surinko 30 naudingumo balų.

„Kibirkštis“: L. Juškaitė 20 (6 atk. kam.), G. Petronytė 18 (17 atk. kam.), J. Miknaitė 8.

„Maccabi“: K. Brown 26 (8 atk. kam.), A. Cohen 12, I. Jakobsone, T. Sahar ir Sh. Walker-Kimbrough po 11.

Kitą savaitę, pirmadienį, G. Kievino auklėtinės Vilniuje priims Šiaulių ekipą, o ketvirtadienį namų arenoje vėl stos į kovą Europos taurėje.