BIG-84351Vilniaus „Kibirkšties-VIČI“ moterų krepšinio komandai nepavyko pratęsti pergalių serijos Europos taurės (EuroCup Women) varžybose. Lietuvos čempionės trečiose D grupės rungtynėse, Šarūno Marčiulionio krepšinio akademijoje, 53:84 (14:29, 13:23, 12:17, 14:15) nusileido Stambulo „Bešiktaš“ klubui iš Turkijos ir po trijų rungtynių turi iškovojusios 1 pergalę ir patyrusios 2 nesėkmes. Vilnietės rikiuojasi 3 turnyro lentelės pozicijoje.

Pirmas kėlinys „Kibirkšties-VIČI“ merginos prasidėjo labai prastai, o turkės spurtavo 10-0 ir Vilniaus klubo tenerių štabas buvo privertas prašyti minutės pertraukėlės. Sužaidus 3 minutes Lietuvos klubo taškų sąskaitą atidarė Daugilė Šarauskaitė, tačiau „Bešiktaš“ toliau didino pranašumą (10:23). Po pirmųjų 10 minučių komandas jau skyrė 15 taškų (14:29).  Antrasis susitikimo kėlinys prasidėjo panašiu scenarijumi. „Kibirkšties-VIČI“ komandai sunkiai sekėsi stabdyti švedę Fridą Eldebrink, o turkės sužaidus 3 minutes susikrovė 20 taškų pranašumą (18:38). Sužaidus dar tris minutes Vilniaus klubo deficitas šoktelėjo iki 30 taškų (20:50).

Trečią rungtynių kėlinį geriau pradėjo aikštės šeimininkės, kurios sumažino atsilikimą iki 21 taško (36:57), tačiau ketvirčio pabaigą vėl sėkmingiau sužaidė Turkijos klubas (39:69). Paskutiniame rungtynių kėlinyje žaidimas išsilygino, tačiau per didelis skirtumas neleido „Kibirkšties-VIČI“ krepšininkės atkurti šiame mače intrigos. Lietuvos čempionės D grupėje patyrė 2 nesėkme ir turnyro lentelėje nukrito į 3 poziciją.

Rezultatyviausiai „Kibirkšties-VIČI“ komandoje žaidė Ieva Šimkutė. Vidurio puolėja per 34 minutes pelnė 11 taškų (3/7 dvitaškiai, 5/8 baudos), atkovojo 6 kamuolius, atliko 2 rezultatyvius perdavimus, tačiau suklydo 5 kartus.

Eglė Šniokaitė įmetė 9 taškus, Ny Hammonds – 8 (3 rez. per.), Vita Žilinskaitė ir Justina Kraujūnaitė (4 rez. per.) po 6, Vitalija Kaminskytė – 5 (5 atk. kam., 4 per.), Vita Gorobets (3 rez. per.) ir Daugilė Šarauskaitė (6 atk. kam.) po 4.

„Kibirkšties-VIČI“ komandoje šiame mače dar negalėjo rungtyniauti legionierė iš Juodkalnijos Ana Baletič, o trenerių sprendimu aikštėje nepasirodė Indrė Dudėnaitė ir Akvilė Vitunskaitė.

„Bešiktaš“ komandoje Frida Eldebrink įmetė 17 taškų (4 rez. per.), o Petra Kulichova (9 atk. kam.) ir Ziomara Morrison (10 atk. kam.) pelnė po 18.

Kitose šio vakaro D grupės rungtynėse Noginsko „Spartak“ klubas iš Rusijos išvykoje 73:67 nugalėjo Minsko „Horizont“ krepšininkes iš Baltarusijos.

D grupė
(pergalės/pralaimėjimai/taškai)

1. „Spartak“                                 3 0 6
2. „Bešiktaš“                                2 1 5
3. „Kibirkštis-VIČI“                       1 2 4
4. „Horizont“                                0 3 3

Po šių rungtynių Europos taurės turnyre paskelbta savaitės pertrauka. Kitas rungtynes „Kibirkšties-VIČI“ merginos žais jau šeštadienį, kai namuose, Lietuvos moterų krepšinio lygos mače, priims Marijampolės „Sūduvos“ komandą. Susitikimas Mykolo Romerio universiteto sporto salėje (Ateities g. 20) prasidės 19 valandą.