BIG-84565Vilniaus „Kibirkšties-VIČI“ komandos vyriausioji trenerė Jurgita Štreimikytė-Virbickienė nepažino savo ekipos žaidėjų. Lyg nesavos Lietuvos čempionės trečiose Europos taurės rungtynėse 53:84 turėjo pripažinti Stambulo „Bešiktaš“ komandos iš Turkijos pranašumą. Per trejas rungtynes dvi pergales iškovojusios vilnietės turnyro lentelėje nukrito į trečią poziciją ir šiek tiek apsunkino savo galimybes žengti į kitą etapą.

„Pirmiausiai, tai mūsų merginos netikėjo savo jėgomis, – po mačo teigė „Kibirkšties-VIČI“ vyriausioji trenerė J.Štreimikytė-Virbickienė. – Susidūrėme su agresyvia gynyba, buvo daug kontakto, daug kovos. Fizinėmis galimybės mes nuo šitos komandos atsiliekame stipriai. Tačiau kai tu labai nori ir atiduodi 100 procentų, tai gali kautis su visomis komandomis“.

Buvusi Lietuvos rinktinės žaidėja teigė, kad „Kibirkšties-VIČI“ merginos įsivėlė į Turkijos klubo žaidimą ir pametė savojo kontrolę.

„Prašėme merginų, jog žaistume lėčiau, darytume ilgas atakas, tačiau skubėjome, darėme klaidas, atlikome skubotus metimus, o tie metimai mums kainavo 2 arba 3 taškus, – vardino J.Štreimikytė-Virbickienė. – Vietoje lėto žaidimo, mes įsivėlėme į turkių žaidimą ir praradome savo kontrolę. Kai išpildydavome derinius kantriai ir iki galo, tai ataka pasibaigdavo taškais arba baudomis“.

Šiame mače „Kibirkšties-VIČI“ komandai negalėjo padėti Chastity Reed, kuri jau išvyko rungtyniauti į Izraelį. Ją pakeitusi juodkalnietė Ana Baletič dar negalėjo rungtyniauti dėl licenzijos klausimų.

„Šiandien mums trūko Ch. Reed indėlio. Tai buvo žmogus, kuris įnešdavo chaoso, tačiau jis imdavosi iniciatyvos, nebijodavo žaisti, gynyboje būdavo agresyvi“, – sakė trenerė.

„Kibirkšties-VIČI“ komandos vairininkė sakė, kad merginos privalo pademonstruoti charakterį ir pasiruošti kietoms kovoms.

„Merginoms palinkėčiau tikro sportinio pykčio, kurio joms šiuo metu trūksta. Be jo aukštų rezultatų yra sudėtinga pasiekti. Tikiuosi, jog sezono metu jis atsiras ir mūsų žaidimas gerės“, – kalbėjo J.Štreimikytė-Virbickienė.

Stambulo „Bešiktaš“ komandos treneris džiaugėsi sėkmingais atliktais „namų darbais“.

Mes buvome pralaimėję paskutines Europos taurės rungtynes Rusijoje, todėl žinojome šių rungtynių svarbą, – pasakojo „Bešiktaš“ klubo vyriausiasis treneris Ömer Buharali. – Mes puikiai pradėjome rungtynes, pelnėme lengvus taškus, bėgome į greitą puolimą. Džiugu, kad panašų žaidimą išlaikėme ir kituose rungtynių kėliniuose. Džiaugiuosi visomis savo komandos merginomis, kurios šįkart padarė puikų darbą. Baigėsi pirmasis Europos taurės ratas ir ši pergalė mums labai svarbi, nes mes norime patekti į kitą etapą“.

Po pirmojo rato D grupės viršuje 3 pergales iškovojusios „Spartak“ krepšininkės. Antroje vietoje žengia „Bešiktaš“, trečioje – „Kibirkštis-VIČI“, o ketvirtoje – „Horizont“ komanda.

„Tikrai nesitikėjau, kad bus lengvos rungtynės. „Kibirkšties-VIČI“ komanda turi puikias žaidėjas. Jos jaunos, tačiau žaidžia su didele energija ir užsidegimu, – sakė „Bešiktaš“ treneris O. Buharali. – Mačiau rungtynes, kai Vilniaus klubas įveikė „Horizont“ ir jos žaidė tikrai gerai. Nemanau, kad tai buvo tikrasis klubo pajėgumas, merginos dar parodys ką gali“.