BIG-32884Vilniaus „Kibirkšties-VIČI“ krepšininkės pirmą sykį klubo istorijoje pasiekė Baltijos moterų krepšinio lygos (BWBL) finalą. Lietuvos klubas pusfinalyje 82:60 (12:17, 25:12, 19:18, 26:13) nugalėjo Gardino „Olimpia“ iš Baltarusijos ir sekmadienį žais finale. Vilniečių varžovės bus dar vienas Baltarusijos klubas  – Minsko „Horizont“.

Atkakli kova vyko pirmame kėlinyje, po kurio 5 taškais pirmavo viešnios iš Baltarusijos. Jau antrojo kėlinio metu „Kibirkšties-VIČI“ komanda perėmė iniciatyvą ir ne tik išlygino, tačiau ir persvėrė rezultatą. Trečiajame kėlinyje žaidimas išsilygino ir Vilniaus komanda savo pranašumą padidino tik vienu tašku. Paskutiniame kėlinyje aukštesnę pavarą įjungusios finalo ketverto šeimininkės pasiekė pergalę 22 taškų skirtumu.

Rezultatyviausiai nugalėtojų gretose žaidė Mantė Kvederavičiūtė. Puolėja per 29 minutes pelnė 19 taškų, atkovojo 4 kamuolius, atliko 3 rezultatyvius perdavimus ir blokavo metimą.

Hollie Mershon įmetė 16 taškų (6 rez. per.), Lina Pikčiutė – 12 (11 atk. kam.), Ieva Krastina – 10, Ieva Šimkutė – 9, Vita Kuktienė – 8 (7 atk. kam.), Rima Valentienė – 6, Sofija Aleksandravicius – 2 (6 atk. kam., 4 rez. per.), o Marina Solopova taškų nepelnė.

„Olimpia“ komandoje 17 taškų surinko Nadzeja Drozd.

„Kibirkšties-VIČI“ komanda sekmadienį, 14:20 val., finale susigrums su Minsko „Horizont“ komanda, kuri 68:45 nugalėjo Kauno rajono „Hoptrans-Sirenas“.