BIG-33591Pajėgiausia Lietuvos moterų krepšinio komanda Vilniaus „Kibirkštis-VIČI“ pirmą kartą klubo istorijoje tapo Baltijos moterų krepšinio lygos (BWBL) čempionato nugalėtoja. Trenerės Jurgitos Štreimikytės-Virbickienės vadovaujama ekipa finale sekmadienį 67:57 (16:14,17:12, 15:16, 19:15) įveikė Minsko „Horizont“ (Baltarusija) krepšininkes.

„Horizont“ šiose varžybose sidabro medalius pelnė trečią kartą iš eilės. „Kibirkštis-Viči“ pernai BWBL pirmenybėse buvo trečios.

20-ojo BWBL čempionato finalo ketverto turnyras vyko Vilniuje, Mykolo Romerio universiteto sporto salėje. Finalinės BWBL varžybos Lietuvos sostinėje surengtos po devynerių metų pertraukos.

„Horizont“ rungtynių pradžioje išsiveržė į priekį 11:2, tačiau pirmą kėlinį 16:14 laimėjo vilnietės. Jos po dviejų kėlinių pirmavo 33:26. Beje, per pirmą rungtynių pusę minskietės nemetė nė vieno baudos metimo. 23-ią min. Vilniaus komanda įgijo 15 taškų persvarą (41:26), o po trijų kėlinių ekipas skyrė šeši taškai (48:42). Likus žaisti 6 min. 43 sek., Minsko ekipa dar labiau priartėjo (49:52), tačiau persverti rezultato joms nepavyko.

„Kibirkšties-VIČI“ ekipai finale 15 taškų pelnė Hollie Mershon, po 12 – Vita Kuktienė ir Mantė Kvederavičiūtė, 10 – Rima Valentienė.

„Horizont“ komandai, kuri BWBL čempione yra tapusi 1999 metais, 19 taškų pelnė Natalija Anufrijenka, po 11 – Tatjana Troina ir Natilija Trofimova, 10 – Aleksandra Chomenčiuk (10 atk. kam.).

Lietuvos klubai BWBL čempionatą laimėjo net 17 kartų. Dukart čempionėmis yra tapusios Baltarusijos komandos, sykį – Latvijos atstovės.

Naudingiausia finalo ketverto turnyro žaidėja pripažinta „Kibirkšties-VIČI“ gynėja Mantė Kvederavičiūtė.

Į simbolinį geriausių turnyro žaidėjų penketą išrinktos Natalija Anufrijenka, Tatjana Troina (abi – „Horizont“), Hollie Mershon („Kibirkštis-VIČI“), Kornelija Balčiūnaitė („Hoptrans-Sirenos“) ir Marija Filončik („Olimpia“).

Turnyro Mis išrinkta Gintarė Jasiunskaitė („Hoptrans-Sirenos“).

Informacija: delfi.lt ir bckibirkstis.lt