BIG-84567Vilniaus „Kibirkštis-VIČI“ komanda trečiadienį atvyko į Turkijos miestą Stambulą, kuriame ketvirtadienio vakarą sužais paskutines šio sezono Europos taurės (EuropCup Women) rungtynes su „Bešiktaš“ komanda. Tiesa, „Bešiktaš Integral“ arenos lankus vilnietės galės išbandyti tik ketvirtadienio rytą, kadangi trečiadienio vakare čia vyks vyrų Europos taurės rungtynės.

„Kibirkšties-VIČI“ komanda jau neturi galimybių patekti į kitą Europos taurės etapą, tačiau pabandys bent išsaugoti trečią vietą D grupėje. Lengviausiai pasiekiamas kelias – pergalė prieš Turkijos klubą. Jei vilnietės nusileis Stambulo krepšininkėms, tai reikės tikėtis, jog Noginsko „Spartak“ klubas iš Rusijos namuose įveiks Minsko „Horizont“ komandą iš Baltarusijos.

„Kibirkšties-VIČI“ merginos šį sezoną jau turėjo pripažinti „Bešiktaš“ komandos pranašumą. Jurgitos Štreimikytės-Virbickienės treniruojamos Lietuvos čempionės lapkričio mėnesį pralaimėjo 53:84. Tąsyk nugalėtojų gretose Frida Eldebrink įmetė 17 taškų, o Petra Kulichova ir Ziomara Morrison pridėjo po 16 taškų. Lietuvos klube Ieva Šimkutė pelnė 11 taškų, o Eglė Šniokaitė – 9.

„Pirmiausiai, tai mūsų merginos netikėjo savo jėgomis, – po pirmojo mačo teigė „Kibirkšties-VIČI“ vyriausioji trenerė J.Štreimikytė-Virbickienė. – Susidūrėme su agresyvia gynyba, buvo daug kontakto, daug kovos. Fizinėmis galimybės mes nuo šitos komandos atsiliekame stipriai. Tačiau kai tu labai nori ir atiduodi 100 procentų, tai gali kautis su visomis komandomis“.

Šį sezoną „Bešiktaš“ gretose Europos taurėje rezultatyviausiai žaidžia F.Eldebrink. Švedė per mačą pelno po 15 taškų ir atlieka po 4 rezultatyvius perdavimus. Čekė P.Kulichova renka po 14 taškų ir po 10 atkovotų kamuolių. „Kibirkšties-VIČI“ gretose amerikietė Ny Hammonds renka po 11 taškų ir 4 rezultatyvius perdavimus, tačiau gynėja šiame mače nerungtyniaus. Juodkalnietė Ana Baletič prideda po 10 taškų, o I.Šimkutė ir Daugilė Šarauskaitė po 9.

„Kibirkšties-VIČI“ komanda turi puikias žaidėjas. Jos jaunos, tačiau žaidžia su didele energija ir užsidegimu“, – sakė „Bešiktaš“ treneris Ömeras Buharali.

„Komanda turi 4 legionieres, kurios tempia „Bešiktaš“ į priekį, – teigė „Kibirkšties-VIČI“ vyriausioji trenerė Jurgita Štreimikytė-Virbickienė. – Jų labai stipri priekinė linija, komanda stengiasi įmesti kamuolius dideliems žmonėms. Daug bėdos varžovėms pridaro P.Kulichova, amerikietė J.Hooper, mums gerai pažįstama švedė F.Eldebrink, kuri išmeta daug metimų. Stambulo klubas turi Turkijos rinktinės žaidėją G.Akkaya, kuri yra snaiperė ir palikta šiek tiek laisvesnė visada mes į krepšį, ji atlieka daugiausiai metimų komandoje“.

„Kibirkšties-VIČI“ ir „Bešiktaš“ komandų rungtynės ketvirtadienį Stambule prasidės 20 valandą.