BIG-87830Vilniaus „Kibirkšties-VIČI“ komanda nesėkme baigė 2014-2015 metų sezono Europos taurės (EuroCup Women) turnyrą. Jurgitos Štreimikytės-Virbickienės treniruojamos Lietuvos čempionės paskutinėse D grupės rungtynėse 52:72 (12:15, 15:23, 19:19, 6:15) nusileido Stambulo „Bešiktaš“ klubui iš Turkijos, tačiau turnyro lentelėje išsaugojo trečiąją poziciją.

„Kibirkšties-VIČI“ merginos sėkmingai pradėjo susitikimą ir tik pačioje ketvirčio pabaigoje leido aikštės šeimininkėms persverti rezultatą (12:15). Antro kėlinio metu „Bešiktaš“ komanda nutolo (14:24) ir dviženklį pranašumą išsaugojo iki didžiosios pertraukos (27:38).

Trečiajame kėlinyje abiejų komandų žaidimas išsilygino ir nei turkės susikrovė didesnį pranašumą, nei „Kibirkšties-VIČI“ merginos sumažino atsilikimą (46:57). Ketvirto kėlinio pradžioje lietuvės priartėjo iki vienženklio skirtumo (48:57), tačiau tada „Bešiktaš“ spurtavo 10-0 ir rungtynių likimas buvo nuspręstas (48:67). Turkijos klubas šventė pergalę (52:72) ir užėmė pirmąją vietą D grupėje.

Nors „Kibirkšties-VIČI“ komanda šiame mače sėkmingai metė tritaškius metimus (7/10), tačiau pralaimėjo kovą dėl atšokusių kamuolių (33/44).

„Kibirkšties-VIČI“ komandoje rezultatyviausiai žaidė Eglė Šniokaitė. Komandos kapitonė per 34 minutes pelnė 16 taškų, atkovojo 4 ir perėmė 5 kamuolius, tačiau net 6 sykius suklydo.

Vitalija Kaminskytė (4 rez. per., 5 per.) ir Daugilė Šarauskaitė (8 atk. kam., 7 blk., 3 rez. per.) pelnė po 8 taškus, Vita Žilinskaitė – 7, Indrė Dudėnaitė – 5, Justina Kraujūnaitė – 4 (8 kld.), Vita Gorobets (5 kld.) ir Ana Baletič po 2, o Akvilė Vitunskaitė taškų nepelnė.

Šiame susitikime Lietuvos klubui negalėjo padėti gynėja Ny Hammonds ir vidurio puolėja Ieva Šimkutė.

„Bešiktaš“ komandoje Jordan Hooper surinko 16 taškų, o Ziomara Morrison ir Frida Eldebrink (12 rez. per.) pridėjo po 15.

Kitose D grupės rungtynėse Noginsko „Spartak“ komanda iš Rusijos savo aikštėje, po pratęsimo, 103:100 palaužė Minsko „Horizont“ krepšininkes iš Baltarusijos. „Noginsk“ ir „Bešiktaš“ komandos pateko į kitą Europos taurės etapą.

D grupė
(pergalės/pralaimėjimai/taškai)

1. „Bešiktaš“                                5 1 11
2. „Spartak“                                 5 1 11
3. „Kibirkštis-VIČI“                     1 5 7
4. „Horizont“                               1 5 7

Kitas rungtynes, paskutines šiais kalendoriais metais, „Kibirkšties-VIČI“ merginos žais šeštadienį su kita sostinės ekipa – „Jaunaisiais talentais“. Lietuvos moterų krepšinio lygos mačas Mykolo Romerio universitete prasidės 13 valandą.