BIG-36058Kitą sezoną moterų Eurolygoje klubo iš mūsų šalies neišvysime. Šį sezoną garbingai Lietuvai atstovavusi Vilniaus „Kibirkštis-VIČI“ tenkinsis dalyvavimu antrajame pagal pajėgumą turnyre – Europos taurėje. „FIBA Europe“ nusprendė pakeisti turnyro formatą ir vietoj 20 klubų kitą sezoną varžysis 16. Pagal naują reitingavimo sistemą, „Kibirkštis-VIČI“ neturi vietos Eurolygoje, tačiau gali dalyvauti atrankoje, tačiau vilnietės koncentruosis į Europos taurę, kur rungtyniavo 2012–2013 metų sezone.

„Eurolygoje keičiasi formatas – bus 16 komandų ir jos reitinguojamos. Mes nepatenkame tarp 16, todėl turėsime galimybę žaisti atrankoje, bet realiai, atsižvelgiant į finansus, galvojame tik apie Europos taurę. Jeigu žaisti Eurolygoje, turi būti žymiai pajėgesnis finansiškai, nes bus daugiau rungtynių – 12 turnyre ir 4 atrankoje. Kiekvienas susitikimas labai nemažai kainuoja“, – portalui Krepsinis.net sakė „Kibirkšties-VIČI“ vadovas Dainius Virbickas.

Portalo Krepsinis.net žiniomis, Lietuvos moterų krepšinio lygos (LMKL) čempionės turi skolų. To neneigė ir D.Virbickas: „Vėluojame su atlyginimais, bet juos tikrai išmokėsime – nuo skolų nesislapstome. Daugelis klubų turi problemų, todėl mes irgi nesame išimtis. Buvo rėmėjų pažadai, bet nebuvo jokių sutarčių. Jau kai aš atėjau, matėsi, jog skolos bus. Ar kažkas buvo pažadėjęs ir nepadaręs, tai man sunku komentuoti.“

Pasak „Kibirkšties-VIČI“ boso, klubas kitą sezoną tikisi surinkti didesnį biudžetą ir grąžinti skolas.

„Tikimės didinti biudžetą ir grąžinti skolas. Žinome, kokią paramą žada skirti Vilniaus miesto savivaldybė. Kalbamės tiek su esamais privačiais rėmėjais, tiek su potencialiais. Niekas greitai nevyksta“, – pažymėjo pašnekovas.

„Kibirkšties-VIČI“ krepšininkes ir kitą sezoną treniruos Jurgita Štreimikytė-Virbickienė, kuriai neseniai pasibaigęs sezonas buvo debiutinis vyr. trenerės poste. Kokia krepšininkių ateitis, kol kas lieka neaišku, kadangi daugelis merginų nori rinktinėje įrodyti savo vertę ir sulaukti pelningų pasiūlymų.

„Naujo specialisto neieškosime, nes turėtume pasiūlyti tam tikrą atlygį. Palyginus su tuo, kad žaidėjai ir treneriai dirba už nedidelį atlygį, tai nelabai gali kažką kalbinti. Taip pat ir nėra didelių priekaištų, nes klubas vietiniame fronte laimėjo viską, taip pat Eurolygoje iškovojome kelias pergales. Nematau priežasties, kodėl turėtų keistis trenerė.

Įvairūs klubai domisi visomis mūsų krepšininkėmis. Mes taip pat domimės žaidėjomis, siūlome joms tam tikras sąlygas. Dabar krepšininkės neskuba priimti sprendimus, nes galvoja geriau rinktinėje pasirodyti, tuomet sulaukti solidesnių kontraktų iš užsienio. Dirbame ir kalbamės su visomis“, – portalui Krepsinis.net sakė D.Virbickas.

Informacija: Krepsinis.net