Vilniaus „Kibirkšties-VIČI-IKI“ krepšininkės Lietuvos moterų krepšinio lygoje iškovojo dvyliktą pergalę, tačiau dėl jos reikėjo gerokai paplušėti. Sostinės klubo merginos tik po atkaklios kovos 66:65 (13:13, 9:16, 21:9, 23:27) palaužė Kauno „Aistes-LSU“ ir 2012 metus baigs pirmoje turnyro lentelės vietoje.

Rungtynes geriau pradėjo aikštės šeimininkės, tačiau jos dominavo tik pirmas penkias mačo minutes. Antroje pirmo ketvirčio dalyje žaidimas išsilygino, o per antrą kėlinį jau sėkmingiau žaidė „Aistės“, kurios buvo nutolusios 9 taškais.

Trečiajame kėlinyje „Kibirkšties-VIČI-IKI“ krepšininkės pradėjo žaisti agresyviau ir panaikino deficitą, o viskas sprendėsi per paskutinias dešimt minučių. Tačiau labiausiai patyrusių Vilniaus klubo žaidėjų Vitos Kuktienės ir Rimos Valentienės pastangomis sostinės ekipa išlaikė savo persvarą, o paskutinėje atakoje kaunietės pasirinko ne galimybę mėginti išlyginti rezultatą, o lengvus du taškus.

„Žaidėme blogai, žinoma, iškovojo pergalę, tačiau aš komandos pasirodymu nesu patenkintas, – po mačo teigė „Kibirkšties-VIČI-IKI“  komandos vyriausiasis treneris Tadas Stankevičius. – Nenusiteikėme kovai, gal merginos jau galvojo apie šventes. Negalima taip klysti elementariose vietoje, praradome daug kamuolių. Dabar iki sausio mėnesio 4 dienos turėsime pertrauką, dirbsime ir gerinsime savo žaidimą“.

Komandos vyriausiojo trenerio T.Stankevičiaus asistentė Jurgita Štreimikytė-Virbickienė sakė nemananti, kad komanda neįvertino Kauno krepšininkių. „Tiesiog žaidėjoms, pasitraukus iš Europos taurės turnyro, dabar yra psichologiškai nelengva, be to, treniruotėse šią savaitę buvo laikas, kai sportavo tik šešios žaidėjos, nes vienos sirgo, o kitos gydėsi smulkias traumas, – kalbėjo trenerė. – Kita vertus, labai gerai, kad komandos priešinasi iš paskutiniųjų mums. Kai pralaimėjome „Fortūnai“, varžovės pajuto, kad gali kovoti. Tad mūsų žaidėjoms visose rungtynėse teks kautis visu 100 proc. Tai bus naudinga visiems – ir komandoms, ir lygai, nes čempionatas ir vėl labai įdomus.“

„Aisčių-LSU“ vyriausiasis treneris Ričardas Maceina neprarado optimizmo po dar vienos skaudžios nesėkmės: „Galima liūdėti, bet galima ir pasidžiaugti, kad tobulėjame, kovojame kaip lygios su lygiomis ir su čempionato lyderėmis. Nors pergalių, aišku, labai trūksta. Merginos labai stengėsi, pagirtinai kovojo, norėjo sau ir gerbėjams įteikti dovaną artėjančių švenčių proga. Vis dėlto ir šįkart neišvengėme tokių atkarpų, kurios ir nulemia mačo baigtį, pritrūkome protingų sprendimų ir taiklių metimų iš parogių situacijų lemiamu metu. Tačiau tokiose kovose jos grūdinasi ir labai džiaugiuosi, kad, labai išgyvendamos tokias skaudžias nesėkmes, jos nepalūžta, o vėl atsitiesia ir kaunasi iš paskutiniųjų. Todėl pergalės turi ateiti. Tikimės jų daugiau po Naujų metų.“

Rezultatyviausiai nugalėtojų gretose žaidė Mantė Kvederavičiūtė. Gynėja aikštėje praleido visas 40 minučių, pelnė 19 taškų (5/8 dvitaškiai, 3/7 tritaškiai, 0/1 baudos), atkovojo 3 kamuolius, atliko 2 rezultatyvius perdavimus, tačiau net 6 kartus suklydo.

V.Kuktienė surinko 16 taškų (9 atk. kam., 8 išpr. praž.), R.Valentienė – 11 (3/7 tritaškiai, 6 atk. kam., 3 rez. per.), Greta Šniokaitė (3 per., 4 kld.), Kristina Alminaitė (4 blk.) ir gimtadienį švenčianti Kristina Vengrytė (2/9 dvitaškiai, 7 atk. kam., 3 blk.) po 6, Vitalija Vaščiūnaitė – 2, Ieva Prėskienytė taškų nepelnė (7 atk. kam.).

„Aistės-LSU“ komandoje Laura Svarytė įmetė 24 taškus, Dovilė Saurazaitė pridėjo 16, o Jolanta Marmienė – 11.

Informacija: Bckibirkstis.lt ir lmkl.lt