_MG_8828Vilniaus „Kibirkšties-VIČI“ moterų krepšinio komanda pradėjo pasirodymą šio sezono Europos taurės (EuroCup Women) varžybose. Pajėgiausias praėjusių metų Lietuvos klubas, antrame pagal pajėgumą moterų krepšinio turnyre senajame žemyne, D grupėje, 53:63 (18:16, 16:17, 6:6, 13:24) nusileido Noginsko „Spartak“ krepšininkėms iš Rusijos.

Susitikimą komandos pradėjo taikliais metimais (7:8), tačiau Vilniaus klubo legionierės Chastity Reed 4 iš eilės pelnyti taškai išvedė šeimininkes į priekį (11:8). Likus tris minutėms viešnios susigrąžino iniciatyvą (15:16), tačiau Justinos Kraujūnaitės pastangomis sostinės klubas kėlinį laimėjo (18:16).

Antrą ketvirtį geriau pradėjo vilnietės (23:19), tačiau sužaidus šešias minutes „Kibirkšties-VIČI“ merginų puolimas sustojo ir rusės išsiveržė į priekį (25:27). Paskutines kėlinio minutes rezultatas svyravo, tačiau puikus Ievos Šimkutės žaidimas puolime leido Lietuvos čempionėms pirmauti po dviejų kėlinių (34:33).

Trečiasis kėlinys buvo itin nerezultatyvus. Komandos daugiau dėmesio skyrė savo gynybai, o puolime strigo. Paskutinėmis sekundėmis pelnytas I.Šimkutės dvitaškis leido vilnietės būti priekyje (40:39).

Viskas sprendėsi per paskutines 10 minučių. Ketvirčio pradžioje komandos apsikeitė taikliais metimais ir sužaidus 4 minutes rezultatas buvo lygus (44:44), o „Spartak“ trenerių štabas paprašė minutės pertraukėlės. „Kibirkštis-VIČI“ suklydo puolime ir likus dviem su puse minutės rusės nutolo 3 taškais (48:51). Likus pusantros minutės viešnių pranašumas padidėjo iki 7 taškų (50:57). Vilniečių mėginimai pakreipti rungtynių eigą buvo nesėkmingi ir šeimininkės patyrė pirmą nesėkmę Europos taurėje (53:63)

Vilniaus komanda taikliau metė dvitaškius metimus (36%/32%), tačiau nusileido grumtynėse po krepšiais (41/43) ir lietuvės metė vos vieną tritaškį metimą (0/1), kai varžovės pataikė 5 iš 10.

Rezultatyviausiai Vilniaus komandoje žaidė Ieva Šimkutė. Vidurio puolėja per 30 minučių pelnė 13 taškų (5/12 dvitaškiai, 3/4 baudos) ir atkovojo 3 kamuolius.

Chastity Reed surinko 12 taškų (6/16 dvitaškiai, 5 atk. kam.), Justina Kraujūnaitė – 10 (6 rez. per., 5 kld.), Vita Gorobets – 8, Ny Hammonds – 7 (2/8 dvitaškiai, 6 rez. per., 4 kld.), Daugilė Šarauskaitė – 3 (11 atk. kam., 5 blk., 3 per.), o Eglė Šniokaitė (27 min.), Vitalija Kaminskytė (16 min.) ir Vita Žilinskaitė (9 min.) taškų nepelnė.

„Kibirkšties-VIČI“ komandoje šiame mače aikštėje nepasirodė Akvilė Vitunskaitė ir Indrė Dudėnaitė.

„Spartak“ komandoje Marina Karpunina pelnė 20 taškų (3/10 dvitaškiai, 3/3 tritaškiai, 5/5 baudos) ir perėmė 4 kamuolius.

Kitose D grupės rungtynėse Stambulo „Bešiktaš“ krepšininkės iš Turkijos namuose 56:46 nugalėjo Minsko „Horizont“ klubo atstoves iš Baltarusijos.

Kitas rungtynes „Kibirkšties-VIČI“ komanda žais jau šeštadienį, tai bus Lietuvos čempionato (LMKL) mačas su Vilniaus „Jaunųjų talentų“ komanda. Kitos rungtynės Europoje – lapkričio 13 dieną. Tąsyk vilnietės išvykoje kausis su „Horizont“ klubu.