LMKL čempionate Kauno „VIČI-Aistės“ tęsia pergalių seriją. Lietuvos čempionės nugalėjo Vilniaus „Kibirkštį-Tichę-IKI“ 85:58 (26:13, 15:23, 23:16, 21:6) ir laimėjo trečias rungtynes iš tiek pat galimų. Po Tatsianos Likhtarovič ir Amandos Kemežys taiklių metimų „VIČI-Aistės“ išsiveržė į priekį ir pirmavo 5:2. Gynyboje aikštelės šeimininkės pasitikdavo varžoves dar jų aikštelės pusėje, privertė atakuoti iš sunkių pozicijų ir po Aijos Putninos tritaškio, kauniečių persvara tapo dviženkle, sužaidus pusę pirmojo kėlinuko – 17:6. Po dar vieno tolimo legionierės metimo iš toli, kaunietės pirmavo 14 taškų pranašumu (24:10).

Antrojo kėlinuko pradžioje viešnios užbaigė porą atakų ir sumažino atsilikimą iki 9 taškų. Kaunietės suaktyvino gynybą, privertė varžoves klysti ir tik netaiklūs metimai suktrukdė padvigubinti persvarą. Lina Pikčiūtė apdovanojo gražiu bloku Saheillę Daniels, po kurio vilniečių strategai paprašė minutės petraukėlės, tačiau po jos „Kibirkšties-Tichės-IKI“ puolimas ir toliau strigo.

Sugrįžusi į aikštelę A. Kemežys per porą minučių pelnė 7 taškus, vilniečių gretose taškus rinko Kristina Vengrytė. Prieš didžiąją pertrauką dukart suklydo T. Likhtarovič. Iniciatyvos viešnių gretose ėmėsi Eglė Šniokaitė, surinkusi 7 taškus iš eilės. Sostinės komanda spurtavo 11:0 ir priartėjo – 41:36.

Po pertraukos abi komandos žaidė banguotai. Vos tik „VIČI-Aistės“ atitrūkdavo, varžovės atsakydavo sėkmingomis atakomis. Po K. Vegrytės metimo komandas skyrė 4 taškai – 49:45. A. Putnina sužaidė rezultatyvią atkarpą ir labiausiai prisidėjo prie to, kad kauniečių persvara vėl taptų dviženkle – 60:50.

Ketvirtojo kėlinuko pradžioje „VIČI-Aisčių“ gynyba suaktyvėjo, pasipylė vilniečių klaidos, kurias Kauno klubas išnaudojo rinkdamas taškus. „Kibirkštis-Tichė-IKI“ pakeitė gynybos sistemą iš asmeninės į zoninę, prie kurios prisitaikyti aikštelės šeimininkėms prireikė poros minučių. Po Sandros Linkevičienės tritaškio – 76:56. Tuo vilniečių nemalonumai nesibaigė, įsižaidusios „VIČI-Aisčių“ krepšininkės taškus rinko nesunkiai ir iki finalinės sirenos dar padidino savo persvarą.

„VIČI-Aisčių“ gretose rezultatyviausiai žaidė A. Kemežys, pelniusi 18 taškų. A. Putnina pridėjo 17, T. Likhtarovič – 11 taškų.

„Kibirkščiai-Tichei-IKI“ K. Vengrytė įmetė 15, S. Daniels – 10 taškų.

Informacija: vicibasket.lt