Trečiose „Huawei Moterų lygos“ finalo serijos rungtynėse dramatiška kova iki paskutinių sekundžių. Pergalę po sunkios kovos rezultatu 59:50 (9:10, 14:22, 19:7, 17:11) šventė Mykolo Romerio universiteto (MRU) salėje žaidusios Vilniaus „Kibirkšties-MRU“ krepšininkės, kurios antrąkart nugalėjo Klaipėdos „Neptūno“ ekipą ir serijoje iki trijų pergalių išsiveržė į priekį 2-1.

Rungtynių pradžia priminė pirmojo susitikimo scenarijų. „Kibirkšties-MRU“ komandai niekaip nepavyko įsibėgėti. Pirmąjį kėlinį sužaidusios apylygiai (9:10), antrajame klaipėdiečių šturmo atlaikyti nepavyko. Tik prasidėjus kėliniui A.Černeckytė smeigė du tolimus šūvius, D.Donskichytė pridėjo dviejų taškų metimą ir G.Kievino auklėtinės krito į duobę (9:20). Pusę kėlinio vangų žaidimą demonstravusios sostinės ekipos krepšininkės rado jėgų ir apkarpė deficitą iki 9 taškų (23:32).

Pirmojoje trečiojo kėlinio pusėje dominavo gynyba, abi komandos strigo su rezultatyviomis atakomis, tačiau taiklūs G.Šulskės ir E.Zabotkaitės tolimi šūviai sugrąžino intrigą – komandas skyrė 2 taškai (37:39). Kitoje atakoje G.Šulskė aštriu prasiveržimu pelnė du taškus su pražanga ir po ilgos pertraukos išvedė savo komandą į priekį (40:39).

Lemiamame ketvirtyje „Kibirkšties-MRU“ klubas nemažino apsukų ir darė viską, kad išlaikytų rungtynių kontrolę savo rankose. Nors likus žaisti minutę klaipėdietėms pavyko sumažinti atsilikimą iki minimalaus (51:50), G.Šulskė smeigė tritaškį (54:50) ir sumažino varžovių viltis išplėšti pergalę. Per likusias 52 žaidimo sekundes „Kibirkštis-MRU“ apgynė savo tvirtovę ir tikslūs G.Šulskės baudų metimai įtvirtino pergalę. Nuaidėjus ketvirtojo kėlinio sirenai, sostinės ekipa rezultatu 59:50 iškovojo pergalę ir išsiveržė finalo serijoje 2-1.

Primuoju smuiku nugalėtoju komandoje griežė G.Šulskė, pelniusi 24 taškus (6/6 dvit.), atkovojusi 5 kamuolius, atlikusi 2 rezultatyvius perdavimus ir surinkusi 25 naudingumo balus.

„Kibirkštis-MRU“: G.Šulskė 24, J.Miknaitė 10, L.Sakevičiūtė 7.

„Neptūnas“: A.Černeckytė ir L.Tamutytė po 13, D.Donskichytė ir D.Paliulytė po 9.

Jau penktadienį Vilniaus klubas gali uždaryti finalo seriją ir iškovoti Lietuvos čempionių titulą. Rungtynių pradžia nuo 18 val.