Vilniaus „Kibirkštis-MRU“ šeštadienio popietę tapo pirmąja Baltijos lygos finalo dalyve. Gitauto Kievino ir Sandros Linkevičienės auklėtinės Jonavos arenoje 64:57 (16:12, 17:24, 16:5, 15:16) palaužė Klaipėdos „Neptūną“ ir užsitikrino trečiąjį medalį šiame sezone.

Vilnietės jau rytoj stos į kovą prieš antrojo pusfinalio poros nugalėtojas – Rygos TTT (21-1) arba Rygos Stradinio universiteto (13-9) komandą.

Pusfinalio mačo pradžią užtikrinčiau pradėjo vilnietės. Penki Gabrielės Šulskės taškai, Justinos Miknaitės tolimas šūvis leido spurtuoti 10:2 ir privertė varžovių komandą stabdyti žaidimą. Minutės pertraukėlė klaipėdietėms išėjo į naudą – varžovės išlygino rezultatą ir pirmąjį ketvirtį užbaigė apyligiai – 16:12.

Iki ilgosios pertraukos abi komandos keitėsi taikliais metimais, tačiau šauti į priekį nepavyko nei vienoms, nei kitoms – 33:36.

Sulig G. Šulskės taikliais baudų metimais trečiojo kėlinio pabaigoje trapų pranašumą įgijo sostinės klubo krepšininkės – 49:41.

Paskutiniame ketvirtyje užvirė nervinga kova. Lemiamu metu būtent G. Kievino auklėtinės pasirodė šaltakraujiškesnės. Likus žaisti 11 sekundžių, G. Raulušaitytės baudos metimas užtvirtino 7 taškų pranašumą – iškovota pergalė 64:57 bei pačiuptas bilietas į Baltijos lygos didįjį finalą.

Rezultatyviausia nugalėtojų gretose buvo G. Šulskė, kuri pelnė 20 taškų, atkovojo 3 kamuolius, atliko 3 rezultatyvius perdavimus ir surinko 15 naudingumo balų.

„Kibirkštis-MRU“: G. Šulskė 20, J. Miknaitė 15, C. Droguet 8, L. Sakevičiūtė 6.

„Neptūnas“: A. Černeckytė 18, M. Pereira Dias 12, A. Gabalytė 10, D. Donskichytė 5.

Rytoj sostinės klubo krepšininkės 17 val. Jonavos arenoje kausis Baltijos lygos finale.