„Huawei Moterų lygos“ pirmose finalo rungtynėse Vilniaus „Kibirkšties-MRU“ klubas namuose, po atkaklios kovos, rezultatu 69:72 (8:20; 24:14; 10:26; 27:12) nusileido Klaipėdos „Neptūno“ krepšininkėms ir serijoje iki 3 pergalių atsilieka 0-1.

Vilniaus klubas paskutinį kartą Lietuvos pirmenybių trofėjų kėlė 2014 m. Tiesa, 2021 m. kovo 19 d. vilnietės tapo Karalienės taurės nugalėtojomis.

Vilnietės rungtynes pradėjo susikausčiusios. Sostinės krepšininkės nerado opcijų puolime ir nesugebėjo susikoncentruoti gynyboje. Po pirmų 10 minučių varžovės buvo susikrovusios 12 taškų pranašumą (8:20). Antrame ketvirtyje Karalienės taurės laimėtojos įjungė aukštesnę pavarą ir pradėjo spurtuoti. E.Zabotkaitė smeigė tritaškį, kitoje atakoje išprovokavo tris baudų metimus, juos realizavo ir Vilniaus „Kibirkšties-MRU“ ekipos žaidėjos pradėjo sparčiai mažinti atsilikimą. Į didžiąją pertrauką sostinės ekipa išėjo turėdama tik 2 taškų deficitą (32:34).

Trečiame rungtynių kėlinyje pasikartojo pirmojo ketvirčio scenarijus. Vilnietės kėlinį pralaimėjo 10:26 ir likus žaisti lemiamas 10 minučių turėjo 18 taškų deficitą. Paskutiniame kėlinyje vilnietės iš paskutinių jėgų bandė grįžti į rungtynes. K.Timofejeva smeigė tritaškį, L.Sakevičiūtė suvertė 2 taškus iš po krepšio, tačiau kitoje aikštelės pusėje A.Gabalytė atsakė taikliu tolimu šūviu. Likus žaisti 5 minutėms komandas vis dar skyrė 14 taškų. Rungtynių pabaigoje vilnietės sukilo į lemiamą šturmą, tačiau ištiksėjus žaidimo laikui liko nepanaikintas 3 taškų deficitas. Pirmose finalinės serijos rungtynėse, „Kibirkštis-MRU“ turėjo pripažinti klaipėdiečių pranašumą 69:72.

„Kibirkštis-MRU“: Kristė Timofejeva 13 (2/3 trit., 5 atk. kam.), Eglė Zabotkaitė 12 (3/9 dvit., 2 blok.), Livija Sakevičiūtė 11 (5/9 dvit.), Gabrielė Šulskė (4/8 baud., 4 kld.), Ieva Savickaitė (4 kld.) po 9, Jacqueline Luna-Castro 7 (2/8 dvit., 12 atk. kam.).

„Neptūnas“: Ligita Tamutytė 17 (5/10 dvit., 5 atk. kam., 6 kld.), Dalia Donskichytė 15 (3/7 dvit., 2/9 trit., 4 rez. perd., 5 per. kam.), Andra Gabalytė 14 (3/7 trit., 11 atk. kam., 5 rez. perd., 4 kld.), Gintarė Paulauskaitė 9 (1/5 trit.), Dominyka Paliulytė 7.

Penktadienį „Kibirkštis-MRU“ išvyks į Klaipėdą, kur 18 val. startuos antrosios finalinės serijos rungtynes.