Vilniaus „Kibirkšties-MRU“ komanda trečiadienį pradėjo trijų rungtynių maratoną Baltarusijoje. Gitauto Kievino ir Sandros Linkevičienės auklėtinės Europos moterų krepšinio lygoje įsirašė 2 pergales ir 1 pralaimėjimą.

Pirmąją dieną „Kibirkšties-MRU“ krepšininkės po atkaklios kovos 62:58 (8:23; 20:10; 19:14; 15:11) nugalėjo Minsko „Tsmoki-Minsk“ komandą.

Rungtynių pradžioje vilnietės nesusitvarkė su startiniu jauduliu ir ketvirtį pralaimėjo 8:23. Antrame kėlinyje „Kibirkšties-MRU“ komanda sugrįžo į žaidimą ir atkūrė intrigą. Sostinės žaidėjos antrame ketvirtyje rungtyniavo su žymiai didesne energija, agresyvesne gynyba, kas leido varžovėms pelnyti tik 10 taškų, kai vilnietės atsakė 20 ir iki ilgosios pertraukos sumažino atsilikimą iki 5 taškų (28:33).

Antroje rungtynių pusėje vyko atkakli kova, kuri tęsėsi iki pat rungtynių pabaigos, kuomet tiksint paskutinėms 80 sekundžių Kristė Timofejeva realizavo du tolimus metimus ir nubraukė visas varžovių viltis. „Kibirkštis-MRU“ šventė pergalę 62:58.

Pirmuoju smuiku nugalėtojų gretose griežė Kristė Timofejeva, kuri pelnė 18 taškų, atkovojo 8 kamuolius, atliko 4 rezultatyvius perdavimus ir surinko 23 naudingumo balus. Justina Miknaitė pridėjo 13 taškų, atkovojo 7 kamuolius ir surinko 15 naudingumo balų.

Karštas G. Kievino komentaras po pirmųjų rungtynių

Antroji diena EWBL ture vilnietėms buvo lengvesnė. Sostinės komanda neturėjo vargo su Gardino „Olimpia“ ekipa, kurią įveikė rezultatu 61:45 (11:9; 18:6; 13:8; 19:22).

„Kibirkštis-MRU“ visus reikalus išsprendė antrajame ketvirtyje, kurį laimėjo 18:6 ir įgijo beveik dvigubą pranašumą (29:15). Po ilgosios pertraukos vaizdas aikštelėje nepasikeitė ir vilnietės įsirašė antrąją pergalę iš tiek pat galimų.

Rezultatyviausiai vilniečių gretose rungtyniavo Gabrielė Šulskė, kuri pelnė 18 taškų, perėmė 4 kamuolius ir surinko 19 naudingumo balų. J. Luna-Castro pridėjo 11 taškų, atkovojo 7 kamuolius, atliko 4 rezultatyvius perdavimus ir surinko 17 naudingumo balų.

Šiandien, penktadienį, sostinės ekipa stojo į paskutinį turo susitikimą, kurio nepavyko užbaigti pergalingai. „Kibirkštis-MRU“ rezultatu 62:70 (14:20; 10:16; 26:12; 12:22) įveikė „Horizont“ komandą.

Pirmoje rungtynių pusėje vyravo skirtingos atkarpos. Vilnietės sumažindavo atsilikimą, tuomet sekdavo keli nesėkmingi epizodai gynyboje, kas vėl atstatydavo varžovių pranšumą. Tiksint paskutinei pirmos dalies minutei rezultatyviau rungtyniavusios „Horizont“ krepšininkės susikrovė 12 taškų pranašumą (24:36).

Po ilgosios pertraukos vilnietės pademonstravo charakterį ir visą laiką buvusios besivejančios komandos padėtyje, likus žaisti 70 trečiojo kėlinio sekundžių, Justina Miknaitė dvitaškiu metimu persvėrė rezultatą (46:45). Lemiamame ketvirtyje intriga išliko iki paskutinių kelių minučių, kol varžovių komanda nesurengė spurto į kurį lietuvės nebespėjo atsakyti. „Kibirkštis-MRU“ rezultatu 62:70 patyrė pirmąjį pralaimėjimą Europos moterų krepšinio lygoje.

Rezultatyviausiai sostinės ekipoje rungtyniavo Gabrielė Šulskė, kuri pelnė 14 taškų, atkovojo 5 kamuolius ir surinko 11 naudingumo balų. Kristė Timofejeva pridėjo 12, Jacqueline Luna-Castro 11, o Livija Sakevičiūtė 10.

Kitas EWBL turas numatomas po savaitės Latvijoje.