Vilniaus „Kibirkšties“ komanda po atkaklios kovos pergale pradėjo “Adma Moterų lygos” finalo seriją. Nugalėtojų titulą ginančios vilnietės pirmose rungtynėse 89:78 (19:14, 24:25, 28:17, 18:22) nugalėjo Klaipėdos „Neptūno“ ekipą ir serijoje iki trijų pergalių pirmauja 1-0. Antrosios finalo rungtynės balandžio 23 dieną bus žaidžiamos Klaipėdoje.

Vilnietės rungtynes pradėjo užtikrintai – 11:2, tačiau nesėkminga atkarpa, pamesta koncentracija gynyboje, leido klaipėdietėms sumažinti atotrūkį ir grįžti į kovinį atstumą – 19:14.

Antrajame kėlinyje „Jeep“ arenoje susirinkę žiūrovai galėjo stebėti kietą žaidimą abejose aikštės pusėse ir apyligią kovą – 27:26. Visgi ketvirčio pabaigoje nei vienai komandai susikurti saugaus skirtumo nepavyko. Prieš ilgąją pertrauką komandas skyrė 4 taškai (43:39).

Po ilgosios pertraukos arenoje netrūko emocijų, didžiąją kėlinio dalį ekipos žaidė apyligiai, tačiau G. Kievino kariauna ketvirčio pabaigoje perjungė pavarą ir sulig Gerdos Raulušaitytės reidu susikrovė rekordinį skirtumą – 69:51.

Didžiąją dalį lemiamo ketvirčio sostinės klubas įrodinėjo savo meistriškumą išlaikydamos susikrautą atotrūkį, tačiau likus žaisti 3 minutes, „Neptūnas“ aptirpdė deficitą iki 11 – 85:74. Visgi vilnietės neleido sugrąžinti intrigos ir rezultatu 89:78 laimėjo primąsias finalo serijos rungtynes.

Rezultatyviausiai nugalėtojų gretose rungtyniavo Gintarė Petronytė, kuri per 28 minutes pelnė 30 taškų, atkovojo 9 kamuolius, atliko 2 rezultatyvius perdavimus, 2 kamuolius perimė bei išprovokavo 9 pražangas.

„Kibirkštis“: G. Petronytė 30, G. Šulskė 16, G. Mažionytė 13, E. Zabotkaitė 9, G. Raulušaitytė ir K. Kazočiūnaitė po 7.

„Neptūnas“: L. Ndoli 20, A. Černeckytė ir V. Balaban po 12, U. Datsko 9, B. Sinickaitė 8, S. Mikelionytė 7, Dalia Donskichytė 6.