BIG-23563Vilniaus „Kibirkšties-VIČI“ komanda toliau tęsia pergalingų rungtynių seriją Lietuvos moterų krepšinio lygoje (LMKL). Šalies pirmenybių laimėtojos namuose 79:45 (22:11, 19:18, 17:8, 21:8) nugalėjo Utenos „Utena“ krepšininkes ir iškovojo jau 12-ąją pergalę iš eilės. Iškovojusios 20 pergalių ir patyrusios 1 nesėkmę sostinės krepšininkės užtikrintai pirmauja Lietuvos čempionate.

Prieš susitikimą „Kibirkšties-VIČ“ komandos direktorius Dainius Virbickas visoms rungtynių dalyvėms, Valentino dienos proga, padovanojo po šokoladinę rožę.

Vilniaus ekipa nuo susitikimo pradžios pradėjo diktuoti sąlygas ir jau pirmame kėlinyje įgijo dviženklį pranašumą. Nors atrojo kėlinio pabaigoje skirtumas buvo sumažėjęs iki septynių taškų, tačiau antroje mačo dalyje „Kibirkšties-VIČI“ krepšininkės neleido abejoti savo pajėgumu. Trečiajame kėlinyje skirtumas pasiekė 20 taškų, o ketvirtajame ir 30.

Įdomus faktas, jog ketvirtojo kėlinio pradžioje abi „Kibirkšties-VIČI“ vidurio puolėjos, Lina Pikčiutė ir Ieva Šimkutė, jau turėjo po penkias asmenines pražangas.

„Kibirkšties-VIČI“ vyriausioji trenerė Jurgita Štreimikytė-Virbickienė laiką aikštėje vienodai padalino beveik visoms komandos krepšininkės.

Vilniaus komanda pralaimėjo kovą po krepšiais (36/47), tačiau atliko trigubai daugiau rezultatyvių perdavimų (22/7) ir atliko beveik trigubai mažiau klaidų (11/28). Sostinės klubas dvitaškius metė daugiau nei 50% taiklumu (25/46), o Utenos krepšininkės – 26% (13/50).

Nugalėtojų gretose rezultatyviausiai žaidė Marina Solopova. Gynėja per 22 minutes pelnė 20 taškų, atliko 4 rezultatyvius perdavimus, atkovojo ir perėmė po 2 kamuolius.

Lina Pikčiutė atliko dvigubą dublį: pelnė 15 taškų ir atkovojo 11 kamuolių.

Mantė Kvederavičiūtė pelnė 17 taškų, Vita Kuktienė – 9, Sofija Aleksandravicius – 6 (7 atk. kam.), Ieva Krastina – 5, Greta Šniokaitė – 4 (6 rez. per.), Rima Valentienė – 3, Eglė Šniokaitė, Ieva Šimkutė ir Hollie Mershon taškų nepelnė.

„Utenos“ klube pasižymėjo buvusių Vilniaus komandos žaidėjų duetas. Kristina Alminaitė pelnė 7 taškus ir atkovojo 11 kamuolių, o Sakellie Daniels pelnė 7 taškus ir atkovojo 7 kamuolius. Rezultatyviausiai viešnių ekipoje žaidė Rita Žilinskaitė, kuri surinko 13 taškų.

„Kibirkšties-VIČI“ komandos rungtynes stebėjo ir Lietuvos moterų krepšinio rinktinės treneris Mantas Šernius.

Kitas rungtynes „Kibirkšties-VIČI“ komanda žais jau šeštadienį. Lietuvos čempionės 19 valandą Vilniaus miesto derbyje susikaus su „Jaunųjų talentų“ komanda. Mačas vyks Mykolo Romerio universiteto sporto salėje (Ateities g. 20). Įėjimas nemokamas.