Vilniaus „Kibirkšties-VIČI-IKI“ komanda toliau užtikrintai rungtyniauja Lietuvos moterų krepšinio lygoje (LMKL). Sostinės krepšininkės namuose 85:69 (23:23, 21:21, 21:11, 20:14) nugalėjo Šiaulių „Rūtos-Universiteto“ krepšininkes ir iškovojo šešioliktą pergalę. Vilniaus krepšininkės išlieka vienvaldėmis turnyro lentelės lyderėmis.

Rungtynes geriau pradėjo šiaulietės (15:8) ir „Kibirkšties-VIČI-IKI“ komandos vyriausiasis treneris Tadas Stankevičius buvo privertas imti minutės pertraukėlę. Ketvirčio pabaigoje prabudo vilniečių toliašaudė artilerija. Du tritaškius pataikė Rima Valentienė, vieną – Kristiną Vengrytė ir po dešimties minučių kovos rezultatas buvo lygus (23:23).

Antrą kėlinį vėl geriau pradėjo viešnios (26:32), tačiau sėkmingai sužaidė Mantė Kvederavičiūtė, taškus pelnė Eglė Šniokaitė ir po pusės kovos rezultatas vėl buvo lygus (44:44).

Trečiojo kėlinio pradžioje sąlygas vėl diktavo „Kibirkšties-VIČI-IKI“ priešininkės, tačiau tada vilnietės išlygino rezultatą (53:53), du tolimus metimus pataikė K.Vengrytė (59:53). Kėlinio pabaigoje skirtumas išaugo iki dešimties taškų (65:55).

Paskutiniame kėlinyje aikštėje jau dominavo „Kibirkšties-VIČI-IKI“ komanda. Skirtumas augo ir sostinės krepšininkės pasiekė pergalę šešiolikos taškų skirtumu (85:69).

„Krepšininkės turi suprasti, jog jos pačios turi norėti laimėti, žaisti gerai ir kautis, – teigė „Kibirkšties-VIČI-IKI“ vyriausiasis treneris T.Stankevičius. – Šįkart merginoms turiu daug priekaištų, nepatiko jų nusiteikimas. Kiekviena komanda mus nori nugalėti ir prieš kiekvieną turi kautis visa jėga“.

„Nenusiteikėme mačui pernelyg rimtai ir mačo pradžioje buvo skaudžiai nubaustos, – kalbėjo „Kibirkšties-VIČI-IKI“ kapitonė K.Vengrytė. – Pirmus du kėlinius žaidėme prastai, atidavėme varžovėms iniciatyvą. Pabudome tik trečiame kėlinyje. Negalime taip žaisti. Šeštadienį vykstame į Klaipėda, ten privalome pademonstruoti ką mokame“.

Rezultatyviausiai „Kibirkšties-VIČI-IKI“ komandoje žaidė M.Kvederavičiūtė. Gynėja per 27 minutes pelnė 18 taškų (3/5 dvitaškiai, 4/7 tritaškiai, 0/2 baudos), atkovojo 4 kamuolius ir atliko 2 rezultatyvius perdavimus.

K.Vengrytė įmetė 16 taškų (4/7 dvitaškiai, 5 atk. kam., 4 per.), Greta Šniokaitė – 15 (6/9 dvitaškiai), Kristina Alminaitė – 12 (4/4 dvitaškiai, 6 atk. kam.), Rima Valentienė – 9 (3/8 tritaškiai, 6 rez. per.), Vita Kuktienė – 7 (6 rez. per.), E.Šniokaitė – 5, Lina Pikčiutė – 3 (8 atk. kam.), o Ieva Prėskienytė ir Indrė Dudėnaitė taškų nepelnė.

„Rūtos-Universiteto“ komandoje Lidija Panasiuk surinko 20 taškų, Santa Okockytė įmetė 18, o Julita Bungaitė – 12.