Vilniaus „Kibirkšties-VIČI-IKI“ moterų krepšinio komanda antrą kartą išbandė jėgas su Europos taurės (EuroCup Women) laimėtojomis Kursko „Dinamo“ krepšininkėmis. Draugiškos rungtynės Vilniuje pasibaigė lygiu rezultatu 85:85 (12:11, 19:22, 33:24, 21:28). Praėjusios savaitės viduryje vykusiose pirmose draugiškose rungtynėse rusų klubas, kurį treniruoja Alfredas Vainauskas ir Saulius Vadopalas bei rungtyniauja Aušra Bimbaitė, šventė užtikrintą pergalę 83:48.

Šįkart rungtynes geriau pradėjo viešnios iš Rusijos, tačiau jau pirmojo kėlinio pabaigoje „Kibirkšties-VIČI-IKI“ komanda persvėrė rezultatą. Antrame kėlinyje žaidimas klostėsi lygiai, tačiau sėkmingiau sužaistos paskutinės minutės leido „Dinamo“ komandai pirmauti po dviejų kėlinių. Trečią kėlinį itin galingai sužaidusi „Kibirkšties-VIČI-IKI“ komanda ne tik išlygino, bet ir persvėrė rezultatą, vis tik per paskutines 10 minučių viešnioms pavyko išlyginti rezultatą, o abi komandos sutarė nežaisti pratęsimo.

„Tokios rungtynės mums labai naudingos, – po mačo teigė „Kibirkšties-VIČI-IKI“ komandos vyriausiasis treneris Tadas Stankevičius. – „Dinamo“ ekipa yra labai galinga, praėjusiame sezone triumfavusi Europos taurėje. Šio turnyro ketvirtfinaliui rusės ruošiasi ir šį sezoną, aukštus tikslus kelia ir savo čempionate. Mes galėjome pamatyti savo lygį, buvo dalykų, kurie man patiko, buvo, kuriais nebuvau patenkintas. Dirbsime toliau“.

„Šį sezoną mūsų laukia labai sunkus darbas, jau šį mėnesį mūsų laukia svarbios Europos taurės rungtynės su Turkijos ekipa. Tai praėjusių metų finalininkai. Varžovės labai sustiprėjusius, bus sunki kova, – po rungtynių kalbėjo „Dinamo ir Rusijos moterų krepšinio rinktinės treneris Alfredas Vainauskas. – Tikslai, žinoma, patys aukščiausi. Norime ir Rusijos čempionate pakliūti tarp trijų geriausių komandų. Tada galėsime žaisti Eurolygoje. Man pačiam Rusijoje sekasi gerai. Jau šešerius metus ten gyvenu. Pripratęs jau. Žinau žmones, žmonės žino mane. Puikiai sutariu su komandos vadovybe, miesto vadovais, kurie tiki manimi. Tiesa, viskas greitai gali pasikeisti. Šiandien laimi, bet nežinau kas bus poryt. Rusai neturi tokio supratimo, kad yra pralaimėjimas. Vieną kartą duos suklupti, antrą kartą įspės, o trečią kartą jau gali sėdėti „ant lagaminų“ ir skristi namo“.

Treneris A.Vainauskas pabrėžė, kad moterų krepšiniui dabar sunki situacija visoje Europoje.

„Lietuva yra labai maža, o sunki padėtis yra visoje Europoje. Pinigų neužtenka jau ir vyrų krepšiniui, o ką čia kalbėti apie moteris, – teigė A.Vainauskas. – Moterų krepšinis visiškai keliauja žemyn. Gaila, kad Lietuvoje dingo pajėgi Kauno komanda, gaila, kad nebeturime komandos Eurolygoje. Neturime pinigų, kad galėtume išlaikyti daug gerų komandų. Moterų krepšinis yra užgožtas visoje Europoje, o ypač Rusijoje. Invazija amerikiečių, joms leidžiama viskas. Pačioms rusėms jau nebelieka vietos. Tai yra didelis klausimas, didelė problema“.

Rezultatyviausiai šiame mače „Kibirkšties-VIČI-IKI“ komandoje žaidė Vita Kuktienė. Puolėja per 38 minutes pelnė 22 taškus (6/11 dvitaškiai, 2/5 tritaškiai, 4/6 baudos), atkovojo 8 ir perėmė 1 kamuolį.

Rima Valentienė (5/7 tritaškiai, 7 rez. per.) ir Kristina Vengrytė (7/8 dvitaškiai) įmetė po 15 taškų, Mantė Kvederavičiūtė – 12 (1/8 dvitaškiai, 2/2 tritaškiai, 4/4 baudos, 4 rez. per.), Greta Šniokaitė – 9 (2/8 dvitaškiai, 1/1 tritaškiai, 2/6 baudos, 5 atk. kam., 4 rez. per., 5 kld.), Lina Pikčiutė – 8 (8 atk. kam., 5 kld.), Kristina Alminaitė – 4 (6 atk. kam.), o Ieva Prėskienytė taškų nepelnė. Indrė Dudėnaitė ir Eglė Šniokaitė nežaidė trenerio sprendimu, o Vitalija Vaščiūnaitė gydosi kojos traumą.

„Dinamo“ komandoje Epiphania Printz surinko 29 taškus. A.Bimbaitė per 29 minutes įmetė 7 taškus.