Vilniaus „Kibirkšties-Tichės-IKI“ moterų krepšinio komandai šį sezoną kol kas nepavyksta pasiekti pirmosios pergalės. Vilnietės pirmose Baltijos moterų krepšinio lygos rungtynėse svečiuose 62:79 (10:14, 15:21, 11:20, 26:24) turėjo pripažinti Kauno rajono “Sirenos” pranašumą. Rungtynes vilnietės pradėjo tokiu startiniu penketuku: Sakellie Daniels, Šarūnė Povilionytė, Kristina Vengrytė, Brigid Bowley ir Vita Žilinskaitė.

Pirmuosius mačo taškus pelnė Š.Povilionytė (2:0), tačiau šeimininkės nesutriko ir jau netrukus buvo priekyje (4:7). Kėlinio viduryje „Sirenos“ buvo išsiveržusios į priekį šešių taškų skirtumu (8:14), tačiau ketvirčio pabaigoje sėkmingas Dalios Belickaitės žaidimas sumažino atsilikimą iki keturių (10:14).

Antrą kėlinį dvitaškiu pradėjo S.Daniels (12:14), tačiau kaunietės laimėjo atkarpą 7-0 ir jos pirmavo devyniais taškais (12:21). Likus trims su puse minutės „Kibirkšties-Tichės-IKI“ komanda pirmą kartą pralaimi dviženkliu taškų skirtumu (18:29). Kėlinio pabaigoje keturis taškus iš eilės pelnė D.Belickaitė ir komandos išėjo ilsėtis jas skiriant dešimčiai taškų (25:35).

Trečio kėlinio pradžioje komandos apsikeitė taikliais metimais (27:38), tačiau tada „Kibirkšties-Tichės-IKI“ komanda pateko į dar vieną duobę, pralaimėjo atkarpą 10-0 ir komandas jau skyrė dvidešimt vienas taškas (27:48). Ketvirčio pabaigoje po jaunųjų Vilniaus žaidėjų taškų skirtumas aptirpo iki devyniolikos (36:55).

Ketvirto kėlinio pradžioje taškus rinko V.Žilinskaitė ir D.Belickaitė. „Kibirkšties-Tichės-IKI“ laimėjo atkarpą 7-0 ir sumažino atsilikimą iki dvylikos taškų (47:59). Tačiau tai buvo viskas ką pavyko apsiekti sostinės krepšininkės. Kauno rajono ekipa atstatė septyniolikos taškų persvarą (62:79) ir laimėjo rungtynes.

Viena pagrindinių pralaimėjimo priežasčių yra kova po krepšiais. Sostinė ekipa mūšį dėl kamuolių pralaimėjo 29:52.

Rezultatyviausiai „Kibirkšties-Tichės-IKI“ komandoje žaidė D.Belickaitė. Gynėja per 27 minutes pelnė 15 taškų (5/14 dvitaškiai, 1/1 tritaškiai, 2/4 baudos), atkovojo 4 ir perėmė 3 kamuolius.

Komandoje debiutavusi latvė Santa Dreimanė per 29 minutes pelnė 6 taškus (2/5 dvitaškiai, 0/2 tritaškiai, 2/3 baudos), atkovojo 2 ir perėmė 1 kamuolį bei atliko 2 rezultatyvius perdavimus.

K.Vengrytė įmetė 11 taškų (4/14 dvitaškiai, 1/1 tritaškiai, 4 atk. kam.), V.Žilinskaitė – 9, S.Daniels – 7 (9 rez. per.), B.Bowley (4 atk. kam.) ir Š.Povilionytė (2/6 dvitaškiai, 5 atk. kam.) po 6, Justina Kraujūnaitė – 2, o Ieva Prėskienytė taškų nepelnė(07:05 minutės).

Nugalėtojų gretose Indrė Dudėnaitė ir Rasa Žemantauskaitė-Matlašaitienė pelnė po 13 taškų.

„Žaidimas nėra geras, tačiau viskas ištaisoma, dirbsime toliau, – po mačo teigė Vilniaus klubo vyriausiasis treneris Tadas Stankevičius. – Negalima laimėti, kai dvigubai pralaimi kovą po krepšiu. Suteikėme varžovėms daug antrųjų šansų, o jos puikiai viską išnaudojo. Labai prastai metėme dvitaškius, neįmanoma laimėti, kai taip atakuoji krepšį. Matau daug geresnių dalykų nei pirmame mače. Klydome mažiau, geriau žaidėme puolime ir gynyboje. Dirbsime toliau ir ruošimės šeštadienio mačui“.

Kitas rungtynes Vilniaus klubas žais šeštadienį (10-22) namuose su ta pačia Kauno rajono „Sirenų“ komanda. Rungtynių pradžia 17.00 valandą.