Trečiadienį Vilnius „Kibirkšties-Tichės-IKI“ moterų komanda pradeda kovas Baltijos krepšinio lygoje (BWBL). Pirma vilniečių varžovė, dar viena šalies krepšinio arenų naujokė, Kauno rajono „Sirenų“ ekipa. Rungtynių pradžia Garliavoje 18.00 valandą. Sostinės klubas sezoną pradėjo ne taip kaip tikėjosi. Kibirkšties-Tichės-IKI“ merginos pirmame Lietuvos moterų krepšinio lygos (LMKL) ture 48:65 turėjo pripažinti Kauno „LKKA-Aisčių“ ekipos pranašumą.

„Sezonui mes vis dar ruošiamės. Tai darome vėluodami, vėlavo ir komandos komplektacija. Rungtynėms esame pasiruošę, tačiau iki geriausios sportinės formos dar toli“, – teigė vilniečių komandos vyriausias treneris Tadas Stankevičius. – Turime tobulinti komandinį žaidimą. Turime daug skirtingų žaidėjų, tiek patyrusių, tiek jaunų. Mums reikia laiko susižaisti. Šlubuojame tiek puolime, tiek gynyboje. Darome daug klaidų“.

„Sirenos“ sezoną pradėjo pergale ir pralaimėjimu. Kauno rajono komanda 69:52 nugalėjo „LKKA-Aistes“ ir 44:100 pralaimėjo Kauno „Viči-Aisčių“ krepšininkėms.

Komandoje – patyrusi naujokė

Vilniaus Kibirkšties-Tichės-IKI“ komandą papildė Latvijos nacionalinės moterų krepšinio rinktinės žaidėja  Santa Dreimanė. 26-erių metų 174 cm ūgio puolėja kartu su savo šalies rinktine šią vasarą dalyvavo Europos čempionate Lenkijoje. S. Dreimanė komandos gretose turėtų debiutuoti trečiadienio vakaro rungtynėse.

„Spalio viduryje vis dar neturėjau komandos. Tada sulaukiau itin patrauklaus „Kibirkšties-Tichės-IKI“ komandos pasiūlymo. Ilgai nedvejojau ir aš jau čia. Man čia patinka“, – sakė nauja Vilniaus klubo legionierė S. Dreimanė.

Praėjusiame sezone latvė rungtyniavo antrame Italijos lygos divizione Udinės „Deslei“ komandoje. Anksčiau patyrusi puolėja vilkėjo Cėsių SK „Cesis“, Rygos „TTT-Riga“, Rygos „Avantis-Turiba“ ir Rygos „TTT-Junores“ (visos Latvija) komandų marškinėlius. Krepšininkė su šalies dvidešimtmečių rinktine yra pasipuošusi Europos čempionato bronzos medaliu.

„Žinau, kad „Kibirkšties-Tichės-IKI“ komandos istorija labai sena. Juk komanda tokiu pavadinimu žaidė dar Sovietų Sąjungos pirmenybėse. Tai daug ką pasako. Krepšinis Lietuvoje sportas numeris vienas, todėl man yra labai didelė garbė rungtyniauti Jūsų šalyje“, – teigė S. Dreimanė.

Europos čempionate S. Dreimanė per 5 rungtynes aikštėje vidutiniškai praleisdavo po 9 minutes, pelnydavo po 3 taškus, atkovodavo po 0,8 kamuolio ir atlikdavo po 0,4 rezultatyvaus perdavimo. Praėjusiame sezone Italijoje latvė per 25-erias rungtynes vidutiniškai aikštėje praleisdavo po 30 minučių, pelnydavo po 12,2 taško, atkovodavo po 3,4 kamuolio ir atlikdavo po 0,8 rezultatyvaus perdavimo.

„Tikiuosi, kad šį sezoną kartu su komanda pademonstruosime geriausią žaidimą kokį tik galime“, – žadėjo puolėja iš Latvijos. – Tai bus didelis iššūkis tiek man pačiai, tiek komandos draugėms ar treneriams bei vadovams. Norime demonstruoti gerą krepšinį. Tai ir yra mūsų tikslas“.

Pasipildžius legioniere iš Latvijos „Kibirkšties-Tichės-IKI“ komandoje neberungtyniaus gynėja Diana Žintikaitė ir vidurio puolėja Inga Aleksaitė. Sutartys su merginomis nutrauktos abipusiu susitarimu. Pirmoje sezono kovoje prieš Kauno ekipą D. Žintikaitė per 13 minučių pelnė 2 taškus ir surinko minus 3 naudingumo balus, o I. Aleksaitė per 3 minutes taškų nepelnė ir surinko minus 1 naudingumo balą.