Praėjusio sezono eigoje vyriausiuoju Vilniaus „Kibirkšties-MRU“ treneriu tapęs Gitautas Kievinas tęsia darbus sostinėje.

„Kibirkšties-MRU“ ekipa išlaikė savo branduolį, tad G. Kievinui bus kur kas lengviau sustyguoti komandos žaidimą, kadangi tiek treneris, tiek žaidėjos žino vienas kito braižą.

Belaukiant „Huawei Moterų lygos“ starto G. Kievinas kalbėjo, kad treniruočių procesas sezono pradžioje sudėtingas, bet aukščiausią fizinę kondiciją komanda turėtų pasiekti reikiamu metu.

„Kol kas procesas yra sudėtingas, neturime pilnai sukomplektuotos komandos, – pasakojo G. Kievinas. – Žaidėjų kondicija nėra aukščiausios formos, bet tai yra normalu. Tą piką, sakykime, turėtume pasiekti svarbiausiose sezono rungtynėse. Dabar dar yra anksti.“

– Kokia „Kibirkšties-MRU“ komanda bus ateinantį sezoną? Ką akcentuosite?

– Manau, kad turėtume žaisti greitai. Bandėme tai daryti jau pernai, kai tapau vyriausiuoju treneriu. Buvo tikrai neblogų rungtynių ir įmestų taškų skaičius buvo gana aukštas. Na, sezonas nutrūko ankščiau laiko, tai bandysim tas pačias idėjas, reikalavimus pernešti naujam sezonui ir žaisti greitai, nes potencialo šioje komandoje tikrai yra.

– Kaip planuojate adaptuoti legionierę per itin trumpą laiką?

– Su žaidėja bendrauju pastoviai, siunčiu jai mūsų derinius, viską, ką mes darome. Aišku, tai nėra tas pats, kas aikštelėje, bet kažkokia pagalba jai yra suteikiama jau dabar.

– Kokios 2020-2021 metų sezono ambicijos?

– Kiekvienas treneris, dirbęs su šia komanda, šnekėjo apie tą patį – aukščiausius tikslus. Ši kėdė, kaip užkerėta ir niekam nepavyksta to prakeiksmo nuimti… Taip, tikslai yra aukščiausi ir bandysim tą prakeiksmą nuimti šiais metais ir atrodyti taip, kaip mes galime.

– Kokia Baltijos čempionato ir Europos turnyro (EWBL) padėtis? Kada planuojamas startas?

– Europos turnyro pirmasis turas nukeltas šiek tiek į vėlesnį laiką. Jis turėjo būti žaidžiamas spalio mėnesį, jį nukėlė – dabar gruodžio mėnesį Liepojoje žaisime pirmąjį turą. Dėl uždaromų sienų su Latvija sunku pasakyti ar šis turas nebus atidėtas dar vėlesniam laikui. Baltijos čempionatas žadamas pradėti po Naujųjų metų.

– Treneri, palinkėjimas ,,Kibirkšties-MRU“ sirgaliams.

– Tiesiog, palaikykite ,,Kibirkštį“, būkime išvien ir pergalės, aš manau, ateis.

Oficialiai sezoną ,,Kibirkšties-MRU“ komanda pradės išvykoje, kai spalio 2 dieną 18 valandą išbandys lygos debiutantes (LCC), tuo tarpu dublerių komanda penktadienį 18 valandą namuose priims Kauno „Aisčių-LSMU“ ekipą.