Vilniaus „Kibirkšties-MRU“ krepšininkės Justina Kraujūnaitė ir Klaudija Serkevičiūtė dalyvavo specialioje fotosesijoje, kuri buvo skirta stilizuotam Vyčiui ir jo kūrėjau Gintarui Karosui.

G.Karosas darys parodą, kur su Vyčiu fotografuosis žymiausi Lietuvos politikos, atlikėjai, sportininkai ir kiti nusipelnę žmonės, o pati paroda keliaus per viso pasaulio lietuvių bendruomenes.

JAV lietuvis Gintaras Karosas iš Bostono 2018 m. vasarą Lietuvoje tapo tikru atradimu heraldikos specialistams. Amerikos lietuvis pareiškė, kad Lietuvoje parduodamos patriotinės atributikos ir net „Lietuvos geležinkelių“ naudojamas stilizuotas Vytis yra jo anksčiau turėtos įmonės „Baltic Associates“ autorinis darbas.

Iki šiol išraiškingo raitelio autorystė Lietuvoje nebuvo žinoma. Kai kas net bando ją savintis. Tačiau G. Karosas ne tik pareiškė, bet ir neginčijamais dokumentais įrodė, kad kalba tiesą – plačiai Lietuvoje paplitusi Vyčio versija dar prieš Atgimimą buvo sukurta jo Bostone veikusioje įmonėje. Įdomu tai, kad šį stilizuotą Vytį pagal G. Karoso pateiktus pasakojimus sukūrė škotų kilmės laisvas menininkas, hipis Dana Franzen.

Karosas ir jo bendraminčiai dar prieš 40 metų Amerikos lietuvių jaunimo sąjungos informaciniame biure, vėliau – per kompanijų „Baltic Enterprises“ ir „Baltic Associates“ informaciją, leidinius, vaizdinę produkciją bandė pasiekti jau nutautėjusius išeivius, grąžinti jiems lietuvišką dvasią ir kartu papasakoti apie Lietuvą, jos vargus okupacijoje.

Daug simbolikos ir literatūros anglų kalba buvo skirta Amerikos politikams. Specialiai šiai parodai nuotraukas atsiuntė prezidentų Ronaldo Reigano ir Džordžo Bušo bibliotekos-muziejai Kalifornijoje ir Teksase. JAV lietuvių jaunimo plakatai išgarsėjo visoje Amerikoje, kai Jungtinių Valstijų vadovai viešai demonstravo lietuviškus simbolius, po ko Baltijos kraštų likimu ėmė intensyviai domėtis ir didžioji Vakarų spauda.

Informacija: bckibirkstis.lt ir alkas.lt
Nuotraukų autorius: Vytautas Daraškevičius